Дослідження вчених: двогодинного інтервалу між вечерею і сном дотримуватися необов&#039язково

Більше уваги слід приділяти здоровим порціях, достатньому сну та уникати куріння, вживання алкоголю, а також профілактиці надмірної ваги, оскільки ці зміни мали більш глибокий вплив на метаболічний процес.

Двогодинний проміжок між вечерею і сном не є безумовно корисним для здоров'я, згідно новому науковому дослідженню, опублікованому в BMJ Nutrition, Prevention and Health, інформує Ukr.Media.

Прийнято вважати, що прийом їжі незадовго до сну може здійснювати довгостроковий негативний вплив на самопочуття, призводячи, зокрема, до таких серйозних проблем, як підвищений ризик розвитку раку.

Проте дослідники з Вищої школи медичних наук університету Okayama (Graduate School of Health Sciences at Okayama University), Японія, спростували це твердження. Спираючись на отримані результати, вони заявили, що двогодинна перерва між останнім прийомом їжі і часом відходу до сну не чинить значного впливу на рівень глюкози в крові.

Дослідники проаналізували дані 1573 здорових людей середнього та похилого віку (від 40 до 74 років) з Okayama в період між 2012 і 2014 роками. Ні у одного з учасників не було проблем зі здоров'ям, пов'язаних з предіабетом і діабетом, дві третини групи становили жінки. Меншість учасників регулярно лягали спати протягом двох годин після вечері.

Команда оцінила режими харчування групи в доповнення до інших факторів способу життя, таких як вага, швидкість поглинання їжі, рівень фізичної активності і куріння.

У ході дослідження також відслідковувався рівень HbA1c (глікований гемоглобін – середній вміст глюкози в крові за двох-тримісячний період) учасників.

Хоча середній рівень HbA1c у групі дещо зріс протягом всього дослідження, збільшившись з 5,2% (2012 рік) до 5,58% (2013 і 2014 роки), дослідники прийшли до висновку, що не менше ніж двогодинний проміжок між прийомом їжі і сном практично не вплинув на це зростання.

Інші фактори способу життя – артеріальний тиск, фізична активність і надмірне вживання алкоголю – надали більш істотний вплив на рівень глюкози в крові.

Визнаючи виключно наглядовий характер дослідження, вчені вважають, що отримані результати демонструють необхідність приділяти більше уваги заохоченню людей до ведення збалансованого способу життя, а не закликів двогодинної перерви між вечерею і сном.

«Всупереч загальній думці, забезпечення короткого інтервалу між останнім прийомом їжі за день і часом відходу до сну не зробило значного впливу на рівень HbA1c. Більше уваги слід приділяти здоровим порціях і компонентам їжі, достатньому сну та уникати куріння, вживання алкоголю, а також профілактиці надмірної ваги, оскільки ці зміни мали більш глибокий вплив на метаболічний процес», – пояснили автори дослідження Су Су Моу (Su Su Maw) і Чійорі Хага (Chiyori Haga).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *