Однолітки вашого малюка давно теревенять, а він вперто мовчить? Не переживайте!
Всі батьки з нетерпінням чекають першого слова свого малюка. Зазвичай це відбувається близько півтора року чи трохи раніше. Але іноді місяці продовжують йти, а дитина не поспішає вимовляти ні слова, ні навіть склади. Чи це нормально? Де межа між нормою і відхиленням від неї? Розповідаємо!
10 важливих етапів у розвитку мовлення
Кожній віковій групі відповідають свої норми розвиненості мови. Саме на них слід орієнтуватися батькам в оцінці мовленнєвого розвитку своєї дитини, інформує Ukr.Media.
«А моя дочка у півтора вже базікала!». Такі зауваження знайомих і родичів дуже засмучують маму маленького «мовчуна». Але темп розвитку у всіх дітей різний. Можливо, через кілька місяців дитина легко наздожене своїх однолітків. Однак, якщо у півтора року відсутність простих речень є нормою, то до 3 років це привід для консультації у фахівця.
Затримка мовного розвитку вимагає звернення до невролога, дефектолога, дитячого психолога та логопеда. Корекційна робота необхідна для попередження затримки психічних процесів.
Причини затримки мовного розвитку
Причини затримки мовленнєвого розвитку поділяють на біологічні та соціально-педагогічні. До біологічних відносять:
- перинатальне ураження головного мозку;
- внутрішньоутробну гіпоксію;
- асфіксію у пологах;
- внутрішньоутробні інфекції.
До соціально-педагогічних причин відносять несприятливу обстановку в сім'ї, коли батьки не займаються дитиною, не приділяють належної уваги її виховання та розвитку. Це властиво сім'ям, у яких гостро стоїть проблема алкоголізму, дорослі ведуть маргінальний спосіб життя.
Поради батькам щодо розвитку мовлення дитини
Джерело: ukr.media