Дитяче безсоння: причини і як вирішити дану проблему

Для початку варто спробувати зробити це без допомоги фахівців.

Згідно зі статистикою цілих 15% дітей у віці 1-5 років мають проблеми зі сном. Вони можуть істотно втомлюватися за день, і навіть хотіти спати, але коли справа доходить до засипання, не допомагають ні колискові, ні рахунок баранчиків, ніякі інші методи. Чому ж так відбувається? Тут має місце бути безсонню, інформує Ukr.Media.

Порушення сну

Дитяче безсоння теж існує, як би дивно це не звучало. І вона може виникати з різних причин. Ось основні з них:

  • погане самопочуття;
  • стрес (із-за проблем в сім'ї/садочку/школі);
  • перезбудження;
  • страх, паніка;
  • прорізування зубів у молодшому віці.

Надмірно проведений час за гаджетами також провокує тривожність.

До цього можна додати також звичку засинати після заколисування. А також труднощі з засипанням, коли батьків немає поруч, і потрібно спати в окремому ліжку.

Основний метод діагностики безсоння – уважне спостереження за систематичністю проявів інсомнія. Які фактори можуть вказувати на неї?

  • Дитина прокидається рано і постійно скаржиться на швидку стомлюваність.
  • Протягом ночі вона кілька разів прокидається і засинає з труднощами.
  • Істотно знижена концентрація уваги і пам'яті.
  • Гіперактивність.
  • Схильність до частої зміни настрою.
  • Багато батьків помилково вважають, що малюк не може заснути ввечері з-за того, що вдень був не дуже активний. Але це далеко не так. Якщо порушення сну є систематичним, то витрачена енергія тут не при чому.

    Як допомогти?

    Що робити, якщо прояви безсоння стали систематичними? Братися за її вирішення. Для початку варто спробувати зробити це без допомоги фахівців. Рекомендуємо наступні методи:

    • Правильний режим неспання-сну. Він повинен бути контрастним. Тобто протягом дня це повинні бути активні ігри, заняття, фізичні вправи, допомога батькам, яскраве світло. А ввечері – максимально протилежні речі: приглушене світло, відсутність шуму, гаджетів, обов'язкові ритуали відходу до сну, провітрювання кімнати, спокійні ігри або читання книг.

    Тобто дитина повинна чітко розмежовувати, коли пора відправлятися в ліжко і налаштовувати відповідно свій організм. З часом біологічний годинник теж увійде в цей ритм.

    • Зручне і улюблене спальне місце. Добре, якщо ви його будете вибирати під чуйним керівництвом маленького помічника, як і ліжко. Ваше завдання – подбати про правильний матрац і подушку, а завдання дитини – вибирати стиль і колір.

    Іноді діти бояться заснути із-за темряви. Якщо така проблема має місце, купіть разом красивий нічник, в якому можна регулювати рівень освітленості. Так поступово його можна буде зменшувати.

    • Режим харчування. Він теж важливий. Якщо існують продукти, від яких у дитини може бути здуття, або після вживання яких вона себе погано почуває, не варто експериментувати. Виключіть їх із раціону.

    Слідкуйте також за часом прийому їжі. Останній повинен бути не пізніше ніж за 2 години до сну. Інакше можуть з'явитися проблеми з травленням.

    • Масаж. Іноді напруга в м'язах теж може стати причиною проблем із засипанням. Для цього не полінуйтеся щодня робити масаж, доповнивши його обіймами. Не потрібно бути фахівцем і проходити спеціальні курси, погладжувань і розминання буде достатньо.
    • Почуття безпеки. Тривога – сильний фактор, що впливає на сон. В першу чергу, з'ясуйте, що її викликало, і спробуйте налаштувати чадо на спокійний, позитивний лад. Коли вдасться його укласти, скористайтесь важливим знанням. Дитина може відмінно засвоювати інформацію через 15 хвилин після того, як відійшла у царство Морфея.

    У цей час можна повторювати кілька фраз, які діятимуть як аутотренінг. Наприклад: «Ми тебе дуже любимо», «Ти – здоровий», «Ти добре себе почуваєш, міцно спиш, тебе нічого не турбує», «Усіма проблемами і переживаннями, які виникають, ти можеш ділитися з нами, і ми обов'язково тобі допоможемо».

    Якщо ці прості методи не допомагають, і ви помітили нехарактерну агресію, тоді варто звернутися до лікаря для більш детального обстеження та призначення терапії.

    Лікування може полягати у застосуванні різних типів седативних препаратів, психотерапії для всіх членів сім'ї, а також ароматерапії.

    Будьте уважні до всіх порушень звичайного режиму дня і життя дитини, і нехай її сон завжди буде міцним і здоровим.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *