Дієта 8/ 16, або інтервальне харчування, яке допомагає схуднути

Ідеальний режим для тих, кому не підходять дієти, дробове харчування, виснажливі кардіо і силові тренування.

Якщо хочете схуднути без зусиль і шкоди для здоров'я, спробуйте дієту 8/16. Ідеальний режим для тих, кому не підходять строгі дієти, дробове харчування, виснажливі кардіо і силові тренування — фастинг. Іншими словами — інтервальне голодування. Зараз популярні два варіанти — система живлення 8/16 і 16/8, інформує Ukr.Media.

Довгий час дієтологи пропагували регулярне дробове харчування, запевняючи, що п'ятиразові прийоми їжі прискорюють метаболізм, відповідно, допомагаючи швидше худнути. В результаті у багатьох все доходить до перегинів, коли сучасні жінки бояться пропустити обід і змушують себе перекушувати навіть у тих випадках, коли не голодні. На користь такий підхід до харчування точно не піде. Натомість ви можете спробувати систему або "дієту" 8/ 16.

Суть дієти 8/ 16

Цей метод харчування був популяризований Мартіном Бекхеном. По суті це фастинг, або інтервальне голодування. Тобто, вам не можна їсти протягом 16 годин після того, як ви їли 8 годин. Є більш "щадні" системи — 16/ 8 і 10/ 14, з яких доведеться голодувати тільки 8 або 10 годин.

Як працює фастинг

За 8-ми або 10-годинний період ви дозволяєте собі 2-3 прийоми їжі, потім ви нічого не їсте протягом 14-16 годин.

Найпростіший спосіб слідувати системі інтервального голодування — це пропустити вечерю або сніданок. Наприклад, з 8 до 16 годин ви можете з'їсти 2-3 страви з раціону здорового харчування, а після 16 і до 8 годин ранку — ви нічого не їсте. В легшому варіанті дієти (16/ 8) ви можете повечеряти о 19:00 і відраховувати після цього часу 8-10 годин. Як тільки вони проходять, ви знову можете нормально харчуватися.

Під час голодування можна пити воду, чай, каву. Не можна пити лише ті напої, які містять калорії: кава з цукром, молоком і вершками, смузі, соки, газовану воду і будь-який алкоголь.

Все досить просто.

Фастинг відмінно працює і допомагає схуднути досить швидко завдяки тому, що він як би перезапускає систему травлення, дає їй відпочити і відновитися. Система 8/ 16 працює як розвантажувальний день, тому інтервальне голодування можна практикувати 1-2 рази на тиждень.

Важливо: щоб метод інтервального голодування працював, важливо вживати тільки здорову їжу. Відмова від солодкого, жирного, надмірно солоного і смаженого — обов'язкова. В ідеалі ви повинні розрахувати свій раціон так, щоб у ньому було на 500 калорій менше, ніж необхідно вам згідно денної норми калорій для підтримки здорової ваги. Так ви зможете не тільки перезавантажити свою систему ШКТ, але і схуднути.

Кому не можна дотримуватися дієти 8/ 16

Людям з цукровим діабетом, проблемами з жовчним міхуром, гастритами, виразками і тим, хто страждає від гіпоглікемії, фастинг протипоказаний. Також інтервальне голодування не підходить вагітним і годуючим жінкам. У всіх інших випадках варто проконсультуватися з лікарем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *