Детокс печінки — чи реально почистити печінку і чи варто це робити

Печінка є найбільшим внутрішнім органом вашого тіла. Вона несе відповідальність за більш ніж 500 різних функцій в організмі. Однією з цих функцій є детоксикація та нейтралізація токсинів, інформує Ukr.Media.

Знаючи, що печінка є органом для детоксикації, ви можете подумати, що очищення печінки допоможе вашому тілу швидше відновитись після довгих вихідних, підвищити обмін речовин, різко оздоровити ваш організм. Всі медичні препарати на ринку обов'язково пообіцяють вам ці результати. Але, щиро кажучи, ви, ймовірно, витрачаєте свої гроші намарно і такі ліки можуть завдати вашому тілу більше шкоди, ніж користі.

Реальність полягає в тому, що токсини є скрізь у нашому середовищі, і наші тіла мають вбудовану здатність захищатись від цих токсинів природним шляхом.

Звичайно, є речі, які ви можете зробити, щоб поліпшити ваше здоров'я і підтримувати здорову функцію печінки.

Дізнайтесь, як зміна способу життя допоможе роботі вашої печінки.

Міф 1: препарати для очистки печінки є необхідними для нашого організму

Більшість препаратів для очищення печінки та добавок є у вільному доступі в аптеках або навіть в Інтернеті. І більшість, якщо не всі, не пройшли клінічних випробувань.

Це означає, що немає абсолютно ніяких доказів того, що ці препарати взагалі працюють. Вони можуть насправді завдати шкоди вашому організму, тому приймайте їх дуже обережно.

Факт: деякі інгредієнти цих препаратів справді мають велику користь для здоров'я

Розторопша: відома добавка для очищення печінки через її антиоксидантні та протизапальні властивості. Може допомогти зменшити запалення печінки.

Куркума: досліджено, що куркума знижує дію запальних молекул, які сприяють ініціюванню, розвитку або погіршенню захворювань. Це може допомогти знизити ризик захворювання печінки.

Через низьку біодоступність куркуму найкраще приймати у формі добавки, а дозування узгодити з лікарем.

Міф 2: чистка печінки допомагає схуднути

Немає даних, що очищення печінки допомагає у схудненні. Фактично, дослідження показали, що певні типи дієт для чистки можуть знизити швидкість метаболізму організму, що фактично сповільнить втрату ваги.

Люди думають, що вони схудли, але в більшості випадків це просто втрата рідини. Як тільки відновляться звичайні звички харчування, вага теж швидко повернеться.

Факт: деякі інгредієнти допоможуть у боротьбі з зайвою вагою

Три найбільш важливих фактори, які допоможуть вам схуднути, — споживання калорій, розхід калорій та здорове харчування.

Споживання калорій: рекомендована щоденна споживання калорій становить приблизно від 1600 до 2400 калорій у день для дорослих жінок та від 2 000 до 3 000 калорій для дорослих чоловіків.

Розхід калорій: потрібне фізичне навантаження, щоб спалити калорії і схуднути. Результати дієти не протримаються довго без фізичних вправ. Рух — ключ до схуднення.

Якість їжі: щоб допомогти вашій печінці функціонувати ефективніше і допомогти вам схуднути, виберіть високоякісні продукти харчування.

Здорові продукти це:

  • овочі
  • фрукти
  • неочищені цільні зерна
  • здорові жири, такі як оливкова олія та горіхи
  • білки, такі як курка, риба та яйця

Перехід до здорового раціону є одним із найкращих способів досягнення втрати ваги.

Міф 3: чистка печінки вберігає від захворювань печінки

На даний час немає доказів того, що чистка печінки може захистити від захворювань печінки.

Існує понад 100 різних форм захворювання печінки. Кілька поширених включають:

  • гепатити А, В та С
  • алкогольні захворювання печінки
  • захворювання печінки, що не пов'язане з алкоголем

Найгіршим фактором ризику є алкоголь і спадкові захворювання.

Факт: є речі, які захищають від захворювань печінки

Хоча ви не можете змінити генетичні фактори, ви можете змінити спосіб життя для захисту від захворювань печінки:

Обмежте вживання алкоголю: алкоголь — це токсин, з яким має справу ваша печінка. Помірне вживання алкоголю є найважливішим чинником захисту від захворювання печінки.

Вакцинуйтесь проти гепатиту. Гепатит — це захворювання печінки, викликане вірусом. Якщо у вас підвищений ризик, поговоріть зі своїм лікарем щодо вакцинації від гепатиту А та В. Існує лікування гепатиту С зараз, але всі типи гепатиту мають дуже негативний вплив на печінку. Найкращий спосіб — захистити себе від впливу цих вірусів.

Обережно вибирайте ліки: ваша печінка обробляє ліки, так що вибирайте їх ретельно, читайте про побічну дію. Найголовніше, ніколи не змішувати алкоголь з будь-якими ліками.

Будьте обережні з голками: кров містить віруси гепатиту, тому ніколи не користуйтесь спільними голками для введення ліки чи нанесення татуювання.

Використовуйте презервативи: тілесні рідини містять віруси, тому завжди практикуйте безпечний секс.

Обережно поводьтеся з хімічними речовинами: хімічні речовини та токсини потрапляють у ваш організм через шкіру. Носіть захисний одяг під час роботи з хімікатами, інсектицидами, фунгіцидами або фарбами.

Підтримуйте здорову вагу: Неалкогольні захворювання печінки пов'язані з метаболічними проблемами, такими як ожиріння та діабет 2 типу. Ви можете зменшити ризик, вибравши здоровий спосіб життя.

Міф 4: чистка печінки може справитися з ураженнями печінки

На даний час немає доказів того, що чистка печінки може вилікувати вже існуючі ураження печінки.

Факт: відновлення печінки можливе

Пошкодження шкіри або інших органів призводить до шрамів. Ваша печінка є унікальним органом, оскільки вона може відновити пошкоджену тканину шляхом регенерації нових клітин.

Але регенерація займає багато часу. Якщо ви продовжуєте травмувати свою печінку наркотиками, алкоголем або шкідливим харчуванням, це може запобігти регенерації, що може призвести до рубцювання печінки. Рубці незворотні. І можуть закінчитися цирозом.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *