Десятирічне дослідження не виявило зв&#039язку між вакциною КПК і аутизмом

Одне з найбільших сучасних досліджень, в якому брали участь більше 650 тисяч дітей, не виявило зв&#039язку між вакциною проти кору, епідемічного паротиту і краснухи (вакцина MMR) і розладом аутистичного спектру.

Минуло понад 20 років з тих пір, як дискредитований дослідник з Великобританії Ендрю Уейкфілд (Andrew Wakefield) спровокував глобальну істерію, заявивши, що звичайне щеплення якимось чином відповідальне за порушення неврологічного розвитку у маленьких дітей. Однак різні дослідження з тих пір так і не знайшли підтверджень цієї думки. Черговий вагомий внесок у спростування того висловлювання внесли вчені з Данії, опублікувавши результати своєї багаторічної роботи в журналі Annals of Internal Medicine, інформує Ukr.Media.

У дослідженні вивчалися дані 657461 дитини, які народилися в період з 1999 по 2010 рік. 95 відсотків цих дітей отримали вакцину MMR. Після аналізу наявних даних з'ясувалося, що тільки у 6517 осіб із загального числа було діагностовано розлад аутистичного спектру. При цьому співробітники Дослідницького інституту Statens Serum в Копенгагені звертали увагу на такі фактори ризику, як вік батьків на момент народження дитини, передчасні пологи, низька вага при народженні, наявність РАС у братів і сестер новонародженого і шкідливі звички матері під час вагітності.

Фахівці прийшли до висновку, що вакцина MMR не підвищила шанси на розвиток аутизму ані у дітей, що входять у групу ризику, ані у тих, побоювань щодо яких спочатку не було. Крім того, серед дівчаток, які народилися з 1999 по 2001 рік та отримували вакцину, ризик аутизму навіть трохи знижувався.

«Відрадно бачити, що ще одне високоякісне дослідження спростувало міф про зв'язок аутизму і вакцини MMR, однак не може не викликати розчарування той факт, що зусилля вчених, час і кошти спрямовуються на спростування того, що ми і так знаємо, замість того щоб вивчати причини самого аутизму», – зазначає співробітник Інституту когнітивної та клінічної неврології Університету Монаша в Австралії Ханна Кірк (Hannah Kirk).

По мірі того як рівень вакцинації в багатьох частинах земної кулі знижується, а групи по боротьбі з вакцинацією сприяють дезінформації на різних медіаплатформах, подібні роботи, що підтримують відносну безпеку вакцин, не втрачають своєї значущості. У 2017 році в результаті спалахів кору в районах, які не були належним чином захищені вакцинацією, померло близько 110 тисяч осіб.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *