Денний сон: яка тривалість корисна для здоров’я?

Щоб отримати користь від відпочинку у світлий час доби, важливо знати яку кількість часу можна виділити на нього.

Всі ми знаємо, наскільки важливий сон для нашого здоров'я. Однак багато хто любить спати не тільки вночі, але і вдень. Фахівці ведуть постійні суперечки про те, чи корисний денний сон або навпаки, він робить тільки гірше. Більшість експертів схильні думати, що все ж такий сон має сприятливий вплив, особливо на розумовий процес. Але для того, щоб отримати користь від відпочинку у світлий час доби, важливо знати яку кількість часу можна виділити на нього, інформує Ukr.Media.

Від 10 до 20 хвилин

Це один з кращих варіантів денного сну. Особливо корисним буде подрімати протягом 20 хвилин водіям, які змушені їздити на довгі відстані. Цього часу достатньо, щоб "освіжити" голову і з новими силами продовжити виконання своїх справ.

Від 30 до 40 хвилин

Якщо заснути на цей відрізок часу, можна прокинутися і відчути себе ще гірше. Стан буде нагадувати легке похмілля. Тому ніколи не обмежуйте свій сон 30 хвилинами, якщо не хочете бути весь день втомленими та розбитими.

Від 50 до 70 хвилин

Люди, які сплять приблизно годину, допомагають справлятися своєму тілу та організму в цілому відмінно відчувати себе. Цей відрізок часу є неймовірно ефективним для всіх, хто навчається або намагається запам'ятати багато нового. За 60 хвилин головний мозок легко обробляє отриману раніше інформацію і відправляє її в довгострокову пам'ять. Коли ви прокинетеся, то усвідомлюєте, що вивчений матеріал став більш зрозумілим і впорядкованим. З цієї причини фахівці рекомендують поспати протягом години тим людям, які мають намір здавати в цей же день іспит, різні тести або відправляються на важливі переговори.

Від 80 до 100 хвилин

Але який же денний відпочинок є ідеальним для всіх? Вчені стверджують, що краще всього спати протягом 1,5 години. За цей час організм зможе побувати як у повільній фазі сну, так і швидкій. Коли ви прокинетеся, то відчуєте себе легко і добре, бо це буває після повноцінного нічного відпочинку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *