Деякі факти про користь та шкоду шоколаду для людей

Варто знати, чого очікувати від цього продукту.

Кондитерська справа не стоїть на місці. Тільки за XX століття з'явилася величезна кількість нових видів шоколаду. Однак, канонічними та найбільш поширеними різновидами залишаються темний (гіркий) шоколад, молочний шоколад, білий шоколад. Саме час дізнатися, чим вони відрізняються і чи справді серед них є той, що може бути корисний для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Почати варто з того, що ще у XIX столітті в аптеках продавали гарячий шоколад, як засіб для підняття сил та отримання заряду бадьорості. Вчені досі сперечаються про те, чому саме шоколад здатний викликати підняття настрою. Єдине, що достеменно відомо, так це те, що цей смаколик насправді не викликає хворобливої залежності. І все-таки в будь-якому шоколаді міститься велика кількість цукру та жиру. Для канонічного темного шоколаду вміст даних елементів на 100 грамів продукту складає 54 і 27 грамів відповідно. При цьому, об'єм цукру може бути збільшений в темному шоколаді ще більше. Це дозволяє змінювати його смакові якості від гіркого до повністю солодкого. Але варто пам'ятати, що навіть темний гіркий шоколад може легко стати причиною ожиріння і розвитку цукрового діабету, якщо зловживати його споживанням.

Умовно, темний шоколад можна назвати найкориснішим. Однак, сучасні дослідження показують, що в гіркому шоколаді все частіше зустрічаються небезпечні для здоров'я елементи. У тому числі кадмій. При цьому найгірше справи йдуть саме з молочним шоколадом, який з трьох основних видів — найшкідливіший. А все тому, що окрім усього іншого, під час його виробництва використовується не тільки цукор, а також ванілін і сухе молоко. Те саме стосується і білого шоколаду.

Важливо розуміти, що всі види шоколаду містять різні шкідливі домішки. Найчастіше вони з'являються через бажання виробника заощадити на какао-маслі. Часто замість нього до десерту додаються різні трансжири, в тому числі кокосове масло і гідрогенізована пальмова олія.

Таким чином з усією впевненістю можна сказати, що сучасний шоколад не має хоч якихось корисних властивостей. Безумовно, вони є. Наприклад, будь-який шоколад все ще містить речовини з групи флавоноїдів, які можуть бути корисними для серця та судин (вони ж містяться у винограді та закономірним чином у вині). Але будь-які корисні якості легко перекриваються зазначеними вище недоліками.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *