Лікарі первинної ланки в більшості своїй не знають, яким повинен бути аналіз глюкози.
Аналіз кількості глюкози в крові не вимагає грошей. Про це повідомив голова Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, інформує Ukr.Media.
За словами В.Сердюка, в Україні найменше в Європі виділяється коштів на охорону здоров'я — менш як 100 доларів на рік. Якщо виділяти ще менше, то буде як в Мозамбіку. Що б нам не казали, якою буде у нас безкоштовна діагностика, яким буде УЗД, але будь-який стандарт, протокол або взагалі лікування за ці гроші неможливі.
«У нас виділяється 2 млрд грн на безкоштовну діагностику, але деякі аналізи не вимагають грошей. В якості прикладу можна навести найпростіший аналіз — аналіз кількості глюкози в крові. Цьому аналізу у 2019 році виповнюється 170 років. Якогось спеціального обладнання для цього не треба. Для цього потрібна лише воля лікарів і лаборантів — вони це можуть зробити за єдиним стандартом, єдиним підходом», — підкреслив фахівець.
Експерт додав, що цей аналіз не вимагає грошей. Ми зможемо зробити для мільйонів громадян точний аналіз глюкози, який критично необхідний не тільки для визначення діабету. При цьому у нас жоден з опитаних лікарів первинної ланки не знає, яким повинен бути аналіз глюкози, як його призначати. Про це знають, як це не парадоксально, психіатри, реаніматологи і офтальмологи — тобто ті фахівці, куди вже приходить чоловік сліпий, з виразками на ногах, з височенним цукром у крові. Ті лікарі вже знають, як визначати глюкозу. А на первинній ланці мільйони людей ходять і над ними висить цей дамоклів меч, коли він втратить свідомість, коли він осліпне, коли вже буде пізно.
«Це простий аналіз, який коштує копійки, але його потрібно робити точно і правильно. Тому ми зараз звертаємося до всіх лікарських асоціацій: «Давайте зробимо правильно аналіз глюкози в крові». Цей аналіз необхідний в реанімації, щоб людина не померла. Його обов'язково потрібно робити перед операцією, тому що від цього залежить результат операції. У дорожньо-транспортній пригоді, коли людина без свідомості, обов'язково потрібен аналіз глюкози. Якщо не виявити діабет вагітних, треба розуміти, що діабет у матері призводить до розумової відсталості дитини. Він виявляється у однієї жінки з 10, як це не парадоксально», — уклав В.Сердюк.
Джерело: ukr.media