Деякі звички провокують появу геморою.
Якщо вірити статистиці, протягом життя з гемороєм хоча б одноразово зіштовхнуться 75 % дорослих людей. Свербіж, печіння, кровотеча — дуже неприємні симптоми, які можуть суттєво знизити якість життя. Як потрапити у ті 25 % щасливчиків, які зможуть уникнути геморою? Багато чого залежить від способу життя: багато, здавалося б, нешкідливих звичок збільшують ризик появи цього неприємного захворювання. Ми зібрали найпоширеніші з них — спробуйте триматися від цих звичок подалі і бережіть себе, інформує Ukr.Media.
Піднімати важкі предмети
Навіть нетривале і одноразове підняття важких речей — наприклад, підйом одного боку дивану, щоб трохи відсунути його — збільшує ризик появи геморою. Напруження, яке ми відчуваємо у цю мить, створює додатковий тиск на пряму кишку, через що вени (гемороїдальні сплетіння) наповнюються кров'ю і можуть випасти.
Занадто інтенсивно займатися у спортзалі
Якщо ви регулярно займаєтеся силовими тренуваннями, стежте за тим, щоб навантаження не було надмірним: сильне напруження може призвести до надмірного тиску на пряму кишку і призвести до випадання вен.
Засиджуватися у туалеті
Якщо у вас є звичка читати книги, перевіряти пошту або грати у ігри на смартфоні, сидячи у туалеті, майте на увазі: щоразу, коли ви засиджуєтесь у цій затишній кімнаті довше, ніж треба, ви підвищуєте свій ризик розвитку геморою. Занадто тривале сидіння на унітазі створює додаткове напруження для вен — і вони можуть зрештою випасти.
Їсти мало клітковини
Більшість з нас не отримують достатньої кількості клітковини, необхідної для нормальної роботи нашого кишківника. Зрештою випорожнити кишківник стає важко і у підсумку тиск на нього збільшується, що може призвести до випадання вен.
Вести сидячий спосіб життя
Кожен додатковий пункт у індексі маси тіла підвищує ризик розвитку геморою на 3,5 %, оскільки надмірна вага створює додатковий тиск на анальну область. Щоб зменшити ризик появи цієї хвороби, займайтеся спортом і стежте за тим, щоб отримувати достатню кількість кардіонавантажень — в ідеалі не менше, ніж 150 хвилин на тиждень.
Джерело: ukr.media