Чому зводить ногу ночами

Які причини такого явища?

Як часто ви прокидаєтеся вночі від того, що раптово звело ногу? Розбираємося, в чому причини такого явища, інформує Ukr.Media.

З нічними судомами зустрічаються однаково часто як чоловіки, так і жінки. Вони можуть проходити майже не помітно, і людина навіть не прокидається, але іноді судоми доставляють серйозний дискомфорт. І тому є кілька причин.

Варикоз

Судоми можуть бути провісниками варикозного розширення вен. Поспостерігайте за своїми відчуттями, якщо ви часто відчуваєте втому і важкість у ногах, а в стопах наче голками коле, нерідко бувають набряки — все це ознаки розвитку варикозу. Ви в групі ризику, якщо на роботі вам доводиться постійно стояти на ногах.

Брак поживних речовин

Іноді нічні судоми можуть виникати із-за нестачі калію і кальцію в раціоні. Не забувайте їсти сир, банани, яблука, бобові, і це явище перестане турбувати вас так часто.

Плоскостопість

У багатьох дорослих рано чи пізно розвивається плоскостопість різного ступеня тяжкості. Будь-якій людині варто отримати консультацію лікаря ортопеда і підібрати відповідні устілки. Спеціальні устілки зроблять взуття по-справжньому зручним, і нічні судоми рідше вас турбувати або зникнуть назавжди.

Кава, цукор, сигарети

Все це таке смачне і бажане, але, на жаль, шкідливе. Спробуйте палити рідше і скоротити в своєму раціоні каву і солодке, нічні судоми можуть бути викликані саме цими продуктами.

Серйозні захворювання

Причиною нічних судом можуть бути і такі серйозні захворювання, як епілепсія, пухлини мозку, еклампсія, спазмофілія та інші. Запишіться на консультацію до лікарів-фахівців.

Що робити, щоб відпустило

Якщо ви прокинулися від різкого болю в нозі, викликаної судомою, для початку сядьте на ліжку, витягніть обидві ноги перед собою, чого б вам це не коштувало. Потім потягніть носок на себе. Щоб розслабити стислий, різко скорочений м'яз, потрібно його трохи потягнути, тобто зробити рух протилежний судомі. Не треба колоти себе голками і протирати спиртом. Просто витягніть ногу і дайте м'язам розслабитися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *