З такою проблемою стикається багато людей.
Коли ви нервуєте або перебуваєте в стані стресу, чи стикаєтеся ви з болем у животі або іншими проблемами, пов'язаними з роботою шлунково-кишкового тракту? Виявляється, що це трапляється з багатьма людьми. Між головним мозком і ентеральною нервовою системою, що знаходиться в стінках шлунково-кишкового тракту, існує зв'язок. З цієї причини, коли ви відчуваєте занепокоєння або сильне почуття тривоги, в животі можуть виникати неприємні відчуття, аж до нудоти або нетравлення, інформує Ukr.Media.
Чому шлунок людини реагує на стрес?
Стрес і тривога є тригерами проблем в шлунково-кишковому тракті. В цьому стані людина може зіткнутися з нудотою, печією, здуттям живота або діареєю.
Ентеральна нервова система — це частина нервової системи, яка знаходиться в шлунково-кишковому тракті. Між нею і мозком існує тісний зв'язок. Під час стресу головний мозок посилає сигнали, які можуть змусити травну систему поводитися по-іншому. Крім того в момент сильних переживань ми схильні шукати розради в їжі. Тому ще однією з основних причин виникнення проблем у роботі шлунково-кишкового тракту є вживана нами їжа.
Як заспокоїти кишківник у стресовий період?
Середземноморська дієта
Людям, які переживають сильні емоції, рекомендується дотримуватися середземноморської дієти. В її основі лежить вживання овочів, фруктів, горіхів і цілозернових продуктів. В раціон також входять м'ясо птиці, яйця і молочні продукти.
Графік харчування
Щоб уникнути проблем з шлунково-кишковим трактом слід дотримуватися правильного розкладу приймання їжі. Не можна допускати переїдання.
Сон
Достатня кількість сну — дуже важливий момент при відновленні організму в період стресу. Повноцінний сон допоможе уникнути негативних наслідків.
Фізична активність
У багатьох людей із-за сильних переживань опускаються руки, їх затягує апатія. Але як би вам не хотілося сидіти на дивані й нічого не робити, треба змушувати себе рухатися. Влаштовуйте домашні тренування, і ви легше перенесете стрес і уникнете проблем з травленням.
Спілкування
Стрес не можна переживати наодинці. Щоб впоратися зі своїм станом, підтримуйте зв'язок зі своєю сім'єю, спілкуйтеся з друзями. В XXI столітті не складе труднощів, сидячи на карантині, підтримувати комунікацію з близькими людьми, за допомогою телефонних дзвінків або аудіозв'язку.
Джерело: ukr.media