Чому не можна багаторазово натискати кнопку повтору будильника

Сон є одним з основних стовпів благополуччя, і опитування показують, що люди не отримують його в достатній кількості. В результаті багато хто насилу схоплюється з ліжка щоранку при звуці будильника. Однак занадто часте натискання кнопки повтору може мати наслідки для здоров'я в майбутньому, інформує Ukr.Media.

Сон, який ми даруємо собі після дзвінка будильника, далеко не продуктивний. Багаторазове натискання кнопки повтору може зробити більше, ніж просто порушити безперервність сну.

Натискання на кнопку повтору будильника може викликати в організмі неабияку кількість стресу, який може прокласти шлях до інших ускладнень зі здоров'ям у майбутньому. У сплячих, які ставили кілька послідовних будильників, щоб прокинутися, частішало серцебиття. Ваше тіло ненавидить прокидатися від будильника, тому що він лякає вас до смерті, у вас частішає серцебиття і підвищується рівень гормонів стресу. Здається трохи дивним повторювати це зі своїм тілом вранці, — повідомляють лікарі.

Може, це і не вб'є вас, але ви точно не налаштуєтеся на потрібний день. Фахівці додали, що ті, хто подрімає, навряд чи увійдуть в стан відновного сну після того, як спрацює їх перший будильник, тому натискання кнопки повтору може бути контрпродуктивним. Короткі послідовні періоди сну можуть залишити тіло млявим, але ускладнення на цьому не закінчуються.

Щоночі організму необхідно проходити чотири стадії сну. Через дев'ять хвилин знову спрацьовує будильник. Необхідність раптово вивести тіло зі сну може викликати стрес тіла. Кортизол природним чином виробляється при пробудженні, але натискання кнопки повтору може викликати надмірну кількість гормону стресу. Якщо високий рівень кортизолу стане хронічним, це може підготувати ґрунт для декількох захворювань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *