Чому не можна їсти гірчицю кожного дня, та яка доза є оптимальною

Не буде перебільшенням сказати, що гірчиця — одна з найпопулярніших приправ у світі. І разом з тим одна з найкорисніших: гірчичним порошком добре лікувати застуду, ларингіт і хронічний кашель. Крім того, гірчиця — це ефективний зігріваючий засіб, що сприяє посиленню кровообігу. Здавалося б, якщо від цієї приправи стільки користі, хіба вона може завдати шкоди нашому організму? Насправді так, ще й як, інформує Ukr.Media.

Найперше, не вірте в чарівний жироспалювальний ефект гірчиці. Американська дослідницька компанія American Society for Nutrition опублікувала в листопаді 2017 року дослідження, у якому спростувала цей міф. Фахівці провели експеримент за участю двох груп мишей, одній із яких давали гірчицю, іншій — плацебо. З'ясувалося, що ні в однієї миші не було зафіксовано зміну маси тіла.

Ба більше: якщо ви будете постійно їсти гірчицю, ризикуєте заробити собі печію. Часті напади печії можуть привести до розвитку езофагіту. Це захворювання, викликане надлишком шлункової кислоти. Воно проявляється у хворобливому ковтанні. Крім цього, регулярна печія створює ризик появи виразки шлунка і ракових пухлин у стравоході.

Також через пристрасть до гірчиці вас може почати мучити гастрит. Через велику кількість гострої їжі слизова оболонка шлунка часто запалюється і, відповідно, стає чутливішою і сприйнятливішою до інфекцій. У результаті створюється благодатний ґрунт для розвитку гастриту. Про те, що це інфекційне захворювання, заговорили ще в 80-х роках минулого століття: Австралійський гастроентеролог Баррі Маршалл сказав, що гастрит провокують особливі бактерії, що живуть у шлунку.

Найнебезпечніша форма гастриту — флегманозний. Його симптоми: озноб, галюцинації, сильна блювота з кров'ю, висока температура і гострий біль у животі. Флегманозний гастрит, звичайно, досить рідкісне захворювання, але зате має високий ризик смертельного результату.

Нарешті, постійне додавання гірчиці в їжу знижує чутливість смакових рецепторів. Про це говорять дані дослідження, проведеного кілька років тому Мічиганським університетом. Чим більше ми їмо гострої їжі, тим бідніший спектр нашого смакового сприйняття. На жаль, відновити чутливість рецепторів дуже непросто. Тому краще не грати з вогнем і не їсти гірчицю частіше двох разів на тиждень.

Будь-який продукт, який ми споживаємо занадто часто, може виявитися небезпечною отрутою для нашого організму. У всьому важливо дотримуватися почуття міри.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *