Чому медики категорично забороняють запивати таблетки чаєм, кавою і газованою водою

У сезон застуд розповідаємо про найбільш поширену помилку.

Перед тим як випити призначені ліки, люди частіше звертають увагу на показання до застосування і дозування в інструкції, але рідко хто задається питанням: «Чим запивати препарат і чи можна його запивати взагалі?» Про негативний вплив неправильного приймання ліків, а також про те, як зберегти їх лікувальні властивості дізнайтеся далі, інформує Ukr.Media.

Медикаменти необхідно приймати правильно за всіма пунктами. Якщо наспіх запити таблетку або навіть суспензію чаєм, соком або газованою водою, то можливий прояв ряду згубних наслідків на організм. Неправильне поєднання ліків і напою або їжі може звести нанівець всі лікувальні властивості препарату.

Наслідки неправильного вживання лікарських препаратів

  • У кращому випадку діюча речовина препарату, яка вступила в реакцію з компонентом напою або їжі, знизиться в ефективності.

  • У гіршому це може привести до його посилення і виникнення ризику отруєння, алергії, ураження внутрішніх органів і навіть аж до летального результату.

Крім того що ліки потрібно запивати водою, не варто нехтувати ще й тим фактом, що таблетки, які не розсмоктуються, просто необхідно запивати в принципі. Так як без рідини таблетка може травмувати стравохід, пошкоджуючи його внутрішні стінки і викликаючи запалення внутрішнього органу, що загрожує розвитком виразки. Це відбувається тому, що в стравоході нервові закінчення відсутні, і організм не дає імпульс про больові відчуття.

Також необхідно запивати великою кількістю води, так як при її нестачі ліки не повністю розчиняться, і організм прийме не всю порцію діючої речовини.

Поєднання ліків з популярними напоями

  • Ліки і чай

Чай благотворно впливає на зміцнення імунітету, нервової системи, при простудних захворюваннях, але запивати ним ліки не варто. Причиною цього є зміст таких активних компонентів, як танін і кофеїн, з сполуками яких ліки можуть викликати токсичний ефект. Крім того, чай здатний уповільнити всмоктування ліків і погіршити їх засвоєння організмом.

Якщо запивати чаєм антидепресанти, кофеїн, який є одним з компонентів даного напою, підвищить стан нервової напруги і погіршить загальний стан організму. Якщо в препараті міститься залізо, то при запиванні чаєм можуть виникнути токсичні солі, які осідають в порожнині кишечника.

  • Ліки та кава

Кофеїн і інші активні компоненти напою бадьорості порушують засвоєння і активність медикаментів. При запиванні антибіотиків кавою їх лікувальна властивість знижується до нуля і може призвести до токсичного впливу на організм. А комбінація кави і ацетилсаліцилової кислоти сильно дратує стінки шлунку. Більш того, кава зменшує аналгетичну дію препаратів.

  • Ліки і газована вода

Вода — найкращий напій для приймання ліків. Деякі пацієнти вважають, що мінеральна або солодка газована вода цілком підходить для даного процесу. Однак це не так. У мінеральній воді міститься велика кількість солей, які можуть вступити в небажану реакцію з активною речовиною або навіть оболонкою таблетки.

Лужною водою можна запивати тільки препарати групи сульфаніламідів, так як вона продовжує час дії ліків, виводячи з організму токсичні речовини.

Солодкі газовані напої навіть без приймання ліків дратують стінки і слизову оболонку шлунку. А в поєднанні з прийманням ліків напій погіршують захворювання тих людей, які страждають порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Крім того, в поєднанні з газованим напоєм приймання лікарських препаратів знижує лікувальний ефект.

  • Ліки та алкоголь

Будь-який лікар скаже, що приймання ліків категорично забороняється поєднувати з алкоголем. У кращому випадку алкоголь знижує лікувальну властивість. Однак важливо розуміти: поєднання ліків і алкоголю здатне викликати хімічну реакцію, яка провокує отруєння організму, порушення роботи внутрішніх органів. Лікарські препарати проти ГРЗ або ГРВІ, які містять в складі кодеїн, при вступі в реакцію з етиловим спиртом порушують функції організму. Крім того, етанол в поєднанні з аналгетичними препаратами або жарознижувальними посилює навантаження на печінку, так як підвищує дію препаратів.

Найчастіше ефект від ліків знижується з вини пацієнтів, а саме через неправильне приймання. Кращим способом уникнути цього стане консультація у лікаря відразу після призначення. Саме фахівець пояснить, з якими напоями або продуктами слід поєднувати той чи інший препарат.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *