Чому лікарі забороняють хрустіти пальцями і шиєю

Що насправді означає цей звук, і чи може це нашкодити організму, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Думаємо, ви не раз помічали, як хто-небудь з ваших знайомих або колег під час бесіди починав хрустіти пальцями або шиєю. Можливо, ви самі іноді так робите і вважаєте, що це одне з найприємніших занять в житті. Найчастіше це люблять робити чоловіки. Але яке б задоволення не приносило подібне заняття, коли ми хрустим пальцями або шиєю, ми завжди відчуваємо, що це неправильно, оскільки фахівці завжди зараховували це до шкідливих звичок, які можуть спровокувати ряд проблем зі здоров'ям.

Хрускіт, який ми чуємо, коли різко згинаємо наші пальці або шию є звуком, який видають суглоби. Якщо бути більш точними, то хрумтить синовіальний суглоб в той момент, коли на нього чиниться сильний тиск. Подібна реакція пояснюється присутністю в цих суглобах газових кишень, які лопаються і створюють різкий звук, який зазвичай нагадує тріск або хрускіт, інформує UkrMedia.

Незважаючи на те, що "ламати" пальці, хрустіти шиєю або спиною є звичною для багатьох справою, це може бути дуже ризиковано для здоров'я. Більшість експертів стверджують, що хрускіт шиєю і пальцями не можна зіставити з звичкою, тиснути прищі. Ця звичка більш небезпечна для організму людини. Коли люди різко згинають свою спину або шию, вони безладно напружують м'язи навколо хребта, що може спровокувати появу тріщини.

Хрускіт шиї може призвести до розриву сухожиль, а також до тертя суглобів. Крім того, це може дратувати і без того запалені суглоби. Вкрай обережними потрібно бути людям, у кого була виявлена грижа міжхребцевого диска, оскільки хрускіт спини може погіршити ситуацію.

Крім іншого приємна на перший погляд звичка може призвести до розхитування суглобів, яке відоме як гіпермобільність, в зв'язку з чим суглоби стануть вкрай уразливими для різного роду травм.

Але чому ж таке небезпечне заняття дозволяє відчувати себе добре? Коли ми хрустим шиєю або пальцями, відбувається викид ендорфінів – природних знеболюючих. Звук дозволяє нам думати, що нашій спині або пальцям після цього стане легше, але насправді це не так.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *