Чому жінкам не варто зловживати ромашкою, кропивою і алое

Використовувати лікарські рослини слід з великою обережністю.

Існує поширена думка, що вживання настоянок і відварів з лікарських рослин абсолютно безпечне. На жаль, це не так. При прийомі подібних засобів обов'язково слід дотримуватися дозування і часом навіть невеликі порушення в його точності здатні завдати шкоди організму. Крім того, багато рослин, що вважаються абсолютно нешкідливими, містять речовини, які здатні негативно вплинути, наприклад, на жіноче здоров'я, інформує Ukr.Media.

Ромашка аптечна

Ця рослина вважається цілющою ще з античних часів. Давньогрецькі лікарі Гіппократ і Діоскорид радили її настої для зняття болю і м'язових судом. У сучасній медицині відвар ромашки часто використовують як протизапальний і жовчогінний засіб. Розчини з її фіторечовини володіють прекрасними антисептичними якостями і ними зручно і безпечно в домашніх умовах обробляти рани, запалені ділянки шкіри, промивати очі, наприклад, в разі потрапляння стороннього тіла на рогівку. В кінці 1960-х років лікувальні властивості ромашки аптечної активно вивчали в Донецькому медичному інституті. Вже тоді крім цілющого впливу її різних мікроелементів на здоров'я людини були виявлені і деякі небезпечні якості даної рослини. Наприклад, прийом будь-якого розчину з ромашкою викликає розслаблення гладкої мускулатури. Чим більша концентрація фітофторозу у воді, тим процес йде активніше. Гладкі м'язи в тілі людини пов'язані з роботою шлунку, кишечника, кровоносних судин, а у жінок ще — з маткою і яєчниками. Тривале розслаблення гладкої мускулатури під час вагітності може бути загрозою викидня. А у жінок, які страждають сильними щомісячними виділеннями, навіть вживання чаю з ромашкою здатне викликати короткочасну кровотечу і привести не лише до анемії, але і до розвитку деяких гінекологічних захворювань.

Кропива

Трихологи всього світу називають цю рослину одним з небагатьох натуральних засобів, здатних лікувати випадання волосся. У нас, де кропива росте практично на всій території країни, населення прекрасно обізнане, що її листя можна використовувати для приготування щі і салатів. А вживання відвару кропиви знімає навіть найсильніші напади кашлю. Однак цілителі з Національної Асоціації фахівців народної медицини та оздоровчих практик попереджають, що будь-які розчини на основі даної рослини впливають на гладку мускулатуру людини і підвищують її тонус. І якщо для чоловіків це мало має значення, то для вагітних жінок і дам, які страждають будь-якими гінекологічними захворюваннями, фіторечовини кропиви можуть бути дуже небезпечними, особливо у великому дозуванні. Навіть короткочасний тонус матки, спровокований прийомом відвару кропиви, здатний привести до загрози викидня, відкриття кровотечі в разі наявної ерозії, і навіть стати причиною безпліддя.

Алое

Про те, що листя цієї рослини має ранозагоювальні властивості, людству було відомо ще три тисячі років тому. Середньовічний перський лікар Авіценна залишив у своїх працях чимало записів, в яких радив використовувати зілля на основі алое не лише при травмах, але і при різних отруєннях. У державній фармакопеї СРСР сік цієї рослини офіційно був рекомендований для виготовлення препаратів для лікування гастритів, ентероколітів, виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, бронхіальної астми, гіпохромної анемії, блефариту, кон'юнктивіту, кератиту, помутніння склоподібного тіла і навіть прогресуючої короткозорості. Але сучасні фахівці не радять вживати розчини на основі соку алое жінкам, які мають навіть незначні гінекологічні проблеми. Фіторечовини даної рослини сприяють посиленню припливу крові в органи малого таза. А це своєю чергою, може спровокувати будь-яку уповільнену патологію або хронічне захворювання жіночої сечостатевої сфери, перейти в гостру фазу. Тому використовувати будь-які лікарські рослини слід з великою обережністю, щоб не нашкодити власному здоров'ю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *