Чим корисний йогурт для дитячого організму?

Йогурти позитивно впливають на нормальну роботу шлунка і кишечника, тому показані до вживання дошкільнятам і школярам, підвищуючи їх імунітет.

Як стверджує історія, йогурт – набагато давніший продукт, ніж може собі уявити сучасний чоловік. З'явився він у далекі часи, коли люди вели переважно кочовий спосіб життя, переїжджаючи з одного місця на інше з усіма речами і їжею. Молоко при цьому транспортувалося у спеціальній тарі, виготовленій з козячих шкур. Нерідко воно псувалося і скисало до того, як люди встигали його випити, тому вони почали вживати новий продукт, який виник сам по собі. Саме він вважається «прабатьком» сучасного йогурту, інформує UkrMedia.

Батьківщиною йогурту в сучасному розумінні вважаються Балканські країни, де за довгу історію значні зусилля додавалися до вивчення кислого молока, його властивостям і створення різних заквасок з нього. Саме тоді фахівці помітили наявність корисних мікробіологічних культур в його складі.

Пастухи, перебуваючи цілий день у полі, пили овече молоко. Вони помітили, що коли воно скисає, його все одно можна вживати в їжу, а якщо до свіжого молока додати скисле, воно сквашується швидше. А якщо молоко перед цим прокип'ятити, то кінцевий продукт буде володіти зовсім іншими смаковими якостями. Саме так виникла закваска.

Що таке йогурт

Офіційне визначення слова йогурт трактується як кисломолочний продукт, у вмісті якого є сухі речовини молока з низьким вмістом жиру. Він виходить завдяки змішанню кислого термічно обробленого молока з болгарською паличкою молочної кислоти і культурами стрептокока. Харчова цінність йогурту досягає найвищого значення завдяки вмісту в ньому натурального молока. До його складу також входять вуглеводи, жири, білки, ферменти і вітаміни.

Процентний вміст білка в йогурті теж досить значний – 3,2%. Молоко, а відповідно і йогурт, включають в себе жирні кислоти, а серед травних ферментів присутні амілаза, каталаза та фосфатаза. Мінеральні речовини, які надають позитивний вплив на організм, які входять в його склад – це кальцій, калій, магній, вітаміни А і В.

Вуглеводи в молоці представлені молочним цукром (лактозою). Саме лактоза є оптимальним середовищем для виникнення, розвитку і розмноження правильної мікрофлори кишечника.

Процентний вміст вуглеводів може варіюватися від 2% до 18% залежно від того, яку концентрацію вуглевмісних добавок виробник заклав у свій продукт. За своєю жирності, йогурти бувають:

  • молочні містять до 4,5% жирності;
  • молочно-вершкові більш жирні, бувають до 7%;
  • найбільш жирні – вершкові – близько 10%.

Як вибрати йогурт

На прилавках магазинів можна зустріти велику різноманітність йогуртів з наповнювачами і без них. У такому асортименті кисломолочних продуктів можна заплутатися, намагаючись зрозуміти їх властивості та існуючу різницю. Всі йогурти, згідно правильної технології, виготовляються з молока першого сорту.

Дуже рідко використовується відновлене молоко. Перш за все, будь-яке молоко потрібно нормалізувати за процентним вмістом жирності – додати або прибрати зайве. Після цього здійснюється процес пастеризації і спеціальної обробки, яка дозволить поліпшити консистенцію.

Наступні етапи приготування можуть істотно відрізнятися один від одного. У деяких випадках після додавання пробіотиків і його подальшого дозрівання, йогурт упаковується і випускається. В інших ситуаціях до напівфабрикату додається загусник і наповнювачі з різними смаками, після чого йогурти проходять ще одну додаткову термічну обробку. Це дозволяє збільшити термін його реалізації і кінцеву дату зберігання.

«Живі» йогурти без добавок, які обробляються тільки один раз, мають менший термін придатності і можуть зберігатися тільки при температурі +3-5 градусів. А з наповнювачами не є лікувальними або профілактичними, але володіють підвищеною харчовою та енергетичною цінністю, містять безліч вітамінів і корисних мікроелементів. Хоча деякі виробники додають біокультури в йогурт після повторної термічної обробки, що робить його ще більш корисним для організму. На упаковці такого продукту повинна бути вказана підвищена концентрація біокультур.

Дитячі йогурти

Спочатку йогурти, особливо з добавками різних смаків, були переважно дорослою їжею і були не рекомендовані дітям до певного віку. На сьогоднішній день ситуація значно змінилася – виробники випускають спеціальні продукти для малюків з 8, а деякі з 6 місяців. До їх складу входять: молоко, молочна сироватка, білковий концентрат, натуральні наповнювачі з фруктів або ягід, а також пектин, що виконує роль згущувача.

Такі йогурти відрізняються від інших меншим вмістом цукру, наприклад, у продукті, який можна вживати дітям з 3 років цукру набагато більше. Хоча для трирічної дитини це теж велике навантаження на внутрішні органи, при частому вживанні зростає ймовірність виникнення цукрового діабету.

Харчова цінність натурального дитячого йогурту приблизно дорівнює аналогічному показнику дитячого кефіру, але вони додатково збагачені вітамінами і мікроелементами. Ще однією важливою особливістю дитячих йогуртів є збалансованість всіх компонентів, які входять до складу і відсутність синтетичних барвників.

Дитячі йогурти позитивно впливають на нормальну роботу шлунка і кишечника, тому показані до вживання дошкільнятам і школярам, підвищуючи їх імунітет. «Живі» не мають в своєму складі цукру, тому дітям вони можуть здатися кислуватими. Можна самостійно додати в них варення або мед, тоді діти їдять їх з великим задоволенням.

«Живий» йогурт

Для підвищення якості і поліпшення його властивостей, виробники додають закваску пробіотики – це живі мікроби, які виконують безліч корисних функцій для організму. Такий позитивний вплив пробіотиків на людину виражається в наступному:

  • стимулювання і активізація травлення;
  • підвищення і зміцнення імунітету організму;
  • перешкода розвитку кишкових захворювань та інфекцій;
  • нормалізація балансу корисних бактерій в шлунку і кишечнику;
  • нейтралізація токсинів в організмі людини і зниження рівня холестерину.

Найпопулярнішими пробіотиками, які використовуються в молочних продуктах найчастіше, є біфідобактерії, лактобактерії та кефірний грибок. Виробники додають їх у процес приготування великої кількості заквасок для кисломолочних продуктів, зокрема для йогуртів, саме завдяки їх корисним властивостям і позитивному впливу на органи і системи людини.

Біойогурти – це кисломолочний продукт, що володіє підвищеною пробіотичною активністю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *