Зуби можуть ставати жовтими через деякі звички.
Чи помічаєте ви на фотографіях, що у друзів посмішки біліші, ніж у вас? Несправедливість! У чому ж проблема? Спочатку зазначимо, що емаль, яка вкриває зуби, має білий або білувато-блакитно-сіруватий відтінок з певною прозорістю. Якщо емаль стоншується, то з-під неї починає просвічувати дентин. А який колір у нього? Вгадали: жовтий, інформує Ukr.Media.
Тому, якщо вам дорога біла посмішка, варто подбати і про міцність емалі, та про відсутність плям, які так само крадуть сяйво зубів. Куріння і нерегулярний догляд за зубами — усім відомі винуватці зубної жовтизни, але є і інші звички, які псують картину.
Ви часто користуєтеся ополіскувачем для ротової порожнини
Одна з найбільш небезпечних умов для зубів — сухість у ротовій порожнині, каже стоматолог з Каліфорнії Гарольд Кац. А все тому, що у слині міститься ціла комбінація мінералів, ензимів і кисневих сполук, які підтримують рівень pH у порожнині рота нейтральним — знижуючи кислотність, що роз'їдає емаль. До того ж слина регулярно омиває зуби, змиваючи з них бактерії і запобігаючи появі плям на емалі.
"Проблема в тому, що багато магазинних ополіскувачів для рота дуже кислотні, і якщо їх часто використовувати, це може знищити зубну емаль", — попереджає лікар Кац. Тому, якщо ви часто користуєтеся таким засобом, то варто змінити звичку, наприклад, чистити зуби щіткою замість полоскання рота засобом і частіше ходити на відповідну процедуру до стоматолога.
Ви полюбляєте кислі фрукти та овочі
Як і ополіскувач для рота з високою кислотністю, кислі продукти можуть стоншувати емаль. Вони включають цитрусові фрукти і соки, помідори, ананаси, оцет, газовану воду, деякі спортивні напої і створені на основі оцту заправки для салатів.
Але це зовсім не означає, що від усіх цих продуктів треба відмовитися. Достатньо випивати трохи води одночасно з їх вживанням, радить Кац. Він також рекомендує запивати лохину, чорний чай і червоне вино водою, щоб вони не залишали на зубах плями.
Ви п'єте каву протягом дня
Хоча вчені і підтверджують користь кави, вона навряд чи справляє такий самий ефект на зуби, вважає дантист Катя Фрідман.
"Потягування двох-трьох чашок кави на день означає, що ваші зуби знаходяться у постійному контакті з агентом, який забарвлює їх у жовтий колір", — говорить вона. Оскільки емаль пориста, ці плями можуть потрапити глибоко у її поверхню, якщо зуби не чистити регулярно.
І проблема навіть не в тому, скільки ви п'єте кави, а в тому, як ви її п'єте. Пити її варто швидше, з меншою кількістю ковтків, а краще і зовсім через соломинку, щоб зменшити її контакт з емаллю зубів.
Ви чистите зуби занадто фанатично
Звичайно, чистити зуби варто регулярно, але підвищена швидкість і натискання щіткою можуть зробити вам ведмежу послугу, вважає нью-йоркський дантист Мазен Натур. Від такого чищення емаль швидше стане тоншою. Наявність абразивних інгредієнтів у пасті ще більше нашкодить зубам.
Джерело: ukr.media