Даний винахід врятує не одне життя.
Розробка Інституту Уейк-Форест дозволяє впоратися з хронічними та ранами, які довгий час не загоюються – діабетичними виразками, наприклад, та і з опіковими травмами, інформує Ukr.Media.
Особливо це актуально у військових умовах, оскільки опіки складають 10-30% від всіх бойових втрат серед військовослужбовців. "Унікальним аспектом цієї технології є мобільність системи і можливість роботи на місці. Система сканує і вимірює рани, щоб помістити клітини безпосередньо туди, де вони необхідні для створення шкіри", – розповів Шон Мерфі, доцент WFIRM.
Основні клітини шкіри – дермальні фібробласти і епідермальні кератиноцити – легко виділяються з невеликої біопсії неушкодженої тканини і розширюються. Фібробласти – це клітини, які синтезують позаклітинну матрицю і колаген. Вони, в свою чергу, відіграють критичну роль у загоєнні ран, в той час як кератиноцити є переважаючими клітинами в епідермісі – зовнішньому шарі шкіри.
Клітини змішують з гідрогелем і поміщають в біопринтер. Інтегрована технологія обробки зображень, що включає в себе пристрій, який сканує рану, передає дані в програмне забезпечення, щоб повідомити друкуючі голівки, які комірки слід доставляти саме в рану шар за шаром. Це копіює і прискорює формування нормальної структури і функції шкіри.
Дослідники продемонстрували підтвердження концепції системи шляхом друку шкіри безпосередньо на доклінічних моделях.
Джерело: ukr.media