Це дивовижно: вченим вдалося розробити біопринтер, який друкує шкіру прямо на рані

Даний винахід врятує не одне життя.

Розробка Інституту Уейк-Форест дозволяє впоратися з хронічними та ранами, які довгий час не загоюються — діабетичними виразками, наприклад, та і з опіковими травмами, інформує Ukr.Media.

Особливо це актуально у військових умовах, оскільки опіки складають 10-30% від всіх бойових втрат серед військовослужбовців. "Унікальним аспектом цієї технології є мобільність системи і можливість роботи на місці. Система сканує і вимірює рани, щоб помістити клітини безпосередньо туди, де вони необхідні для створення шкіри", — розповів Шон Мерфі, доцент WFIRM.

Основні клітини шкіри — дермальні фібробласти і епідермальні кератиноцити — легко виділяються з невеликої біопсії неушкодженої тканини і розширюються. Фібробласти — це клітини, які синтезують позаклітинну матрицю і колаген. Вони, в свою чергу, відіграють критичну роль у загоєнні ран, в той час як кератиноцити є переважаючими клітинами в епідермісі — зовнішньому шарі шкіри.

Клітини змішують з гідрогелем і поміщають в біопринтер. Інтегрована технологія обробки зображень, що включає в себе пристрій, який сканує рану, передає дані в програмне забезпечення, щоб повідомити друкуючі голівки, які комірки слід доставляти саме в рану шар за шаром. Це копіює і прискорює формування нормальної структури і функції шкіри.

Дослідники продемонстрували підтвердження концепції системи шляхом друку шкіри безпосередньо на доклінічних моделях.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *