Наприклад, це відчуття болю в шиї або щелепі.
Представляючи собою воскову жироподобну речовину, холестерин певною мірою потрібен організму: він використовується для утворення клітинних мембран, вітаміну D, деяких гормонів. Але його велика кількість піддає людину високому ризику серцевого нападу або інсульту, оскільки при цьому закупорюються артерії і порушується нормальний кровотік разом з постачанням кисню, інформує Ukr.Media.
"Знання ознак того, що рівень холестерину є підвищеним, може врятувати життя, якщо ви приймете відповідні заходи. Якщо ви відчуваєте біль у будь-якій з цих чотирьох частин тіла, не слід ігнорувати її, оскільки так проявляється проблема", — рекомендують медики.
За їхніми словами, найбільшу загрозу здоров'ю являє собою підвищений холестерин, що включає ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ), — він також називається "поганий" холестерин. Саме його частинки схильні накопичуватися в артеріях, підвищуючи ризики серцево-судинних патологій.
"Відчуття болю в шиї, щелепі, верхній частині живота або спині може бути ознакою небезпечно високого рівня холестерину ЛПНЩ", — наводиться Експертна думка у виданні Express (Великобританія).
Здоровим людям старше 20 років кардіологи рекомендують перевіряти свій рівень холестерину кожні 4-6 років. Якщо у родині були випадки підвищеного холестерину, серцевих нападів або інсультів, слід перевіряти його частіше.
Лікарі попереджають, що накопичення холестерину тривалий час може відбуватися безсимптомно. Для більш пізніх стадій характерні такі прояви:
- епізоди раптового болю в грудях,
- нудота,
- крайня втома,
- задишка,
- оніміння або холод в кінцівках.
Одним з кращих способів боротьби з підвищеним холестерином вони вважають вживання жирної риби, насиченої омега-3, в кількості не менше двох порцій за тиждень.
Джерело: ukr.media