Бельгійські вчені заявили про створення вакцини проти вірусу Зика

Вчені Льовенського католицького університету розробили вакцину проти вірусу Зика. Її вже протестували на вагітних мишах.

 

Співробітники Льовенського католицького університету в Бельгії розробили нову вакцину проти вірусу Зика, яка покликана запобігти виникненню мікроцефалії та інших серйозних захворювань у ще не народжених дітей. Про це в четвер, 20 грудня, пише Naked Science з посиланням на журнал Nature.

 

Так, професор бельгійського університету Йохан Нейтс і його колеги стверджують, що використовували ліки проти жовтої лихоманки. Вірус жовтої лихоманки тісно пов’язаний з вірусом Зика і передається через тих же комарів.

 

Вчені замінили частину генетичної інформації препарату від жовтої лихоманки відповідним кодом вірусу Зика. Для створення ліків дослідники використовували особливу технологію, яка дозволяє виробляти його в ферментерах. Інша перевага полягає в тому, що вакцина залишається стабільною навіть за високих температур, що дозволяє використовувати її в найвіддаленіших куточках тропічних і субтропічних районів.

 

«Ми протестували вакцину на вагітних мишах. Спочатку самкам вводився препарат, а після того, як ці миші завагітніли, їх плацента заражалася вірусом Зика. Під час спостережень ми виявили, що вакциновані матері розвивалися нормально, а вірус не переходив на їх мозок або інші органи», — розповів учений.

Джерело: ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *