Збережіть собі цю важливу інформацію і зможете при нагоді допомогти друзям і близьким!
Навесні і влітку під час вилазок на природу і прямо вдома нас всіх часто кусають якісь комахи, передає Ukr.Media. Щоб уникнути не передбачених і неприємних наслідків, дуже важливо навчитися розрізняти укуси і правильно їх обробляти
Укус комара
Комариний укус виглядає як почервонілий підшкірний міхур і сильно свербить. Як правило, ніяких особливих заходів вживати не потрібно, хіба що намазати місце укусу заспокійливою маззю.
Але якщо укус супроводжується жаром, болями в суглобах або набряками лімфовузлів, слід звернутися до лікаря – можливо, в кров потрапила інфекція.
Укус блохи
Ці укуси викликають сильне свербіння. Зазвичай блошині укуси з’являються групками по 3-4 і нагадують дрібні червоні пухирці.
Насамперед їх необхідно промити водою з милом. Потім намажте укуси цинковим кремом або іншим засобом, що знімає свербіж. Не розчісуйте укуси, щоб не занести інфекцію. Щоб ваш улюбленець не приніс в будинок різну заразу, то обов’язково придбайте засоби від бліх для собак в інтернет магазині Zoo-opt.
Укус клопа
Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а у кого-то виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується свербінням і болючими відчуттями.
Крім шкірних ушкоджень, типові симптоми включають в себе біль, свербіння, дерматит, а у алергіків – набрякання і навіть пухирі.
Головний ворог клопів – гігієна. Тому перш за все помийтеся з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. У крайніх випадках може знадобитися протизапальний або антигістамінний засіб.
Укус павука
За винятком кількох видів (типу чорної вдови і каракурта), більшість павукових укусів нешкідливі. Характерна ознака такого укусу – дві точки, обрамлені колом.
Якщо вас укусив павук, насамперед промийте місце укусу водою з милом. Потім прикладіть лід і при необхідності прийміть знеболююче. Якщо укус сильно опух, прийміть антигістамінний засіб.
Якщо спостерігаються більш серйозні симптоми або у вас є підстави підозрювати, що павук був отруйний, зверніться до лікаря якомога швидше.
Укус кліща
Ці паразити, які часто живуть на тварин (особливо на собаках), можуть бути дуже небезпечні для людини. Кліщі часто є розповсюдниками кримської геморагічної лихоманки та хвороби Лайма.
Якщо у вас вчепився кліщ, необхідно видалити його як можна швидше, не вдаючись до народних засобів типу масла, бензину і припікання. Використовуйте пінцет; підчепіть кліща якомога ближче до шкіри і плавно тягніть вгору. Потім ретельно промийте укус водою з милом.
Врахуйте, що кліщам-розповсюдникам зазвичай потрібно до 48 годин, щоб заразити вас вірусом, тому треба завжди перевіряти наявність кліщів після повернення з лісу.
Укус мурашки
Укуси деяких видів мурашок (наприклад, рудих лісових) містять отруту, що викликає у людини свербіж, запалення і подразнення шкіри. Якщо симптоми не проходять, помажтесь маззю з кортизоном.
У разі появи пухирів, не пробивайте їх, щоб не занести інфекцію. Якщо це станеться, негайно зверніться до лікаря.
Укус скорпіона
Небезпека укусу скорпіона залежить від кількох факторів: виду скорпіона, віку людини (діти гірше переносять укуси) і кількості впорснутої отрути.
Як і у випадку з іншими отруйними тваринами, першим ділом треба видалити жало, якщо воно залишилося в шкірі, за допомогою леза. Не використовуйте пінцет, щоб випадково не розчавити резервуар отруйної залози і не впорснути в організм ще більше отрути.
Потім ретельно промийте місце укусу водою з милом і накладіть лід на 10 хвилин. Потім повторіть процедуру спочатку. Якщо стан укушеного погіршується, негайно зверніться до лікаря.
Укус оси і бджоли
Сама по собі отрута цих комах не небезпечна, хоча і украй хвороблива. Однак у багатьох людей є алергія на них. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря.
Щоб зняти набрякання, обробіть укус оцтом або іншим підручним засобом. Бджоли часто залишають в шкірі жало. Якщо воно є, видаліть його пінцетом.
Збережіть собі цю важливу інформацію і зможете при нагоді допомогти друзям і близьким!