8 дивних частин тіла і їх дивовижні функції

Дізнайтесь більше про власний організм.

Деякі частини тіла виконують більше функцій, ніж інші. Ознайомтесь із захоплюючими частинами тіла, про які ви раніше навіть не думали, інформує Ukr.Media.

Увула або язичок

Ніхто не приділяє великої уваги такій дрібниці, як язичок, що знаходиться в задній частині горла, за винятком, можливо, деяких комічних аніматорів. Деякі теорії дозволяють припустити, що язичок, який повністю розвивається тільки у людей, допомагав нашим предкам говорити або пити, коли вони нахилялись над водою, щоб освіжитись, у доісторичний період. Але його найбільш очевидна мета полягає в швидкому виділенні великої кількості слини (протягом усього життя середня людина виробляє достатньо слини, щоб заповнити два басейни). Язичок також може бути пов'язаний з хропінням – згідно з італійським дослідженням, люди, які хроплять, мають значно менше нервових закінчень у язичку, ніж ті, хто не хропить.

Брови

Хоча ці волосяні смужки на обличчі особливо корисні для спілкування та передачі емоцій, їх головною метою є захист наших очей від бруду, води та сонця. Брови також є вирішальним фактором у розпізнаванні обличчя. Коли добровольцям в дослідженні MIT було запропоновано ідентифікувати фотографії 50 облич відомих людей, але з очищеними у фотошопі очима, то люди правильно змогли розпізнати 60 відсотків осіб. Проте, коли обличчям не вистачало брів, учасники змогли лише ідентифікувати лише 46 відсотків осіб. Іншими словами, брови надзвичайно важливі для розпізнавання обличчя.

Волосся у пахвах

Дуже часто це небажане волосся розсіює природні запахи тіла, щоб допомогти привабити партнера. Волосся у пахвах зростає над потовими залозами, які виробляють ваш індивідуальний запах, який, можливо, приваблював і печерних людей один до одного ще в давнину. Сьогодні, однак, для жінок типово видаляти такі сигнали для приваблення партнера. Дані Proctor & Gamble показують, що навіть 29 відсотків американських чоловіків і 49 відсотків британських чоловіків підстригають або голять волосся нижче шиї, щоб уникнути подібності до неандертальців.

Соски у чоловіків

Сюрприз! Спочатку свого створення в утробі матері, ми всі розвиваємось як особи жіночої статі. Протягом 60 днів всі ембріони виконують ту ж генетичну активність, поки тестостерон не вступає в хід і не починає діяти у тих, хто має Y-хромосому. Чоловічі соски – це не активний продукт цих перших двох місяців розвитку. Не всі є прихильниками такого явища: у нещодавньому опитуванні приймали 750 дорослих жінок з Японії, понад 84% з яких вважали неприйнятним для чоловіків показувати свої соски під сорочками. Таке ставлення може бути пояснене розповсюдженою в країні торгівлею різних пристроїв, які маскують генетичні особливості людей.

Нігті

Нігті допомагають виділити ключову відмінність між приматами та іншими ссавцями. У більшості ссавців є кігті, а наші нігті – це просто згладжена їх версія. Де наші предки використовували нігті, щоб захопити фрукти і гілки, сьогодні ми використовуємо їх, щоб тримати в руках дрібні предмети, такі, як монети або папір. Нігті можуть також слугувати показником нашого здоров'я: знебарвлення нігтів або невеликі ямки на них можуть сигналізувати про такі проблеми, як недоїдання або певні захворювання шкіри.

Мигдалини

Якщо ви коли-небудь обстежували горло, яке болить, то ви, ймовірно, помічали губчасту, мигдалеподібну тканину в задній частині рота, яка виглядає трохи роздутою, червоною або покритою білими плямами. Як частина лімфатичної системи, мигдалини захищають організм від інфекцій, що потрапляють в наше тіло через ніс і рот. Але вони також можуть стати інфікованими, коли перевантажені бактеріями або вірусами. Оскільки вони є лише одним із компонентів потужних захисних сил організму, мигдалини можуть бути видалені, якщо вони сприяють виникненню хронічної хвороби або проблемам із диханням. Однак сьогодні лікарі більш консервативні, коли рекомендують операцію по боротьбі з інфекцією: близько 500 тис подібних процедур щорічно проводяться сьогодні в Сполучених Штатах, у порівнянні з більш, ніж 1 млн операцій на рік, які проводились у 1970-х роках. І навіть із сучасними технологіями, все ще існують таємниці людського тіла, яких і досі ніхто ще не зрозумів.

Апендикс

Апендикс, це відросток у вигляді трубки довжиною 7-9 сантиметрів завдовжки, що проходить від товстої кишки. Здається, апендикс є більш шкідливим, ніж та користь, яку він приносить. При запаленні (наприклад, через травму або інфекцію) він може в кінцевому підсумку лопнути і розповсюдити інфекційні матеріали в інші частини тіла. Запалення, яке називається апендицитом, найчастіше зустрічається у дітей, у яких трапляється більше 80 тисяч операцій на рік у Сполучених Штатах. Коли апендикс видаляють, це не спричиняє помітного впливу на організм. Проте, недавнє дослідження медичної школи Університету Дюка свідчить про те, що в апендиксі містяться хороші бактерії. Це інформація, яка може бути корисною в сільській місцевості або в менш розвинених країнах. "У сучасних індустріальних суспільствах, якщо вмирає корисна флора, то її можна легко поповнити іншою," – вважають дослідники.

Зуби мудрості

Такі найбільш відомі хірургічні незручності, як зуби мудрості, це фактично третій набір молярів, який допомагав нашим предкам жувати грубу їжу, таку, як коріння, горіхи та м'ясо, особливо коли випадали інші зуби. Приблизно у 35 відсотків людей ніколи не розвиваються зуби мудрості, а інші зуби починають розвиватись ще у віці 10 років. Зуби мудрості виростають у роті у віці від 17 до 25 років. Завдяки цій віковій категорії зуби і отримали свою назву – зуби мудрості. Вважається, що у такому віці людина стає мудрішою (нібито). Хоча повністю здорові зуби мудрості можуть не потребувати видалення, проте, якщо їх залишити на місці, вони можуть викликати захворювання ясен, кісту або пошкодити зуби поблизу. Згідно з дослідженням 2007 року, опублікованим в Американському журналі охорони здоров'я, 10 мільйонів зубів мудрості щорічно видаляють у, приблизно, 5 мільйонів людей у ​​Сполучених Штатах.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *