7 причин зайнятися йогою найближчим часом

Від усунення болю в спині і розвитку гнучкості, до зняття стресу і негативних наслідків сидячого способу життя. І це ще не все!

З кожним роком все більше і більше людей починають займатися йогою. В одній тільки Америці налічується 21 мільйон практикуючих. Чим же вона так приваблива і корисна для організму? Сьогодні ми спробуємо в цьому розібратися! Отже, вашій увазі:

Для зняття стресу і тривоги

Регулярні заняття йогою в поєднанні з пішими прогулянками і медитацією допомагають впоратися зі стресом і станом тривоги. Вчені з державного Університету Огайо з'ясували, що йога мінімізує вплив стресу на організм за рахунок пригнічення запальної реакції на його джерело. Крім того, під час практики зникають такі прояви стресу, як скрегіт зубами, стискання щелепи, напруга в попереку, шиї і животі. Йдуть і симптоми тривоги, а разом з нею підвищений артеріальний тиск, безсоння, прискорене серцебиття, інформує Ukr.Media.

Для поліпшення якості сну

Проведене дослідження за участю людей, що страждали від безсоння, довело, що заняття йогою протягом 4-8 тижнів позитивно позначається на якості і тривалості сну. Часто причинами його розладу є стрес, біль і гормональний дисбаланс. Йога активізує парасимпатичну нервову систему, знижуючи активність симпатичної, і бореться тим самим з безсонням.

Для розвитку гнучкості та діапазону рухів

У 2016 році вчені провели дослідження і з'ясували, що регулярні заняття йогою сприяють розвитку гнучкості та рівноваги. Всього 10 тижнів тренувань виявилося достатньо для того, щоб істотно поліпшити ці показники. Крім того, йога добре опрацьовує поперековий м'яз, що відповідає за діапазон рухів і здоров'я тіла в цілому.

Для профілактики падінь і утримання рівноваги

У молодих людей рідко зустрічаються проблеми з рівновагою, чого не скажеш про людей похилого віку. Для них життєво важливо зберігати рухливість і здоров'я. Проведене серед вікової категорії дослідження показало, що літні люди, які займаються йогою, набагато рідше втрачають рівновагу і падають на відміну від тих, у чиєму житті духовна практика відсутня. До речі, у занять йогою практично немає протипоказань і побічних ефектів. Ризик отримати травму мінімальний, а значить, вона чудово підійде для старшого покоління.

Для зняття втоми і затуманеної свідомості

Відчувати втому через недосипання — цілком нормально. Це означає, що ваш «внутрішній годинник» працює плавно. Деяким людям навіть властиво відчувати приплив енергії після безсонної ночі або пізно ввечері. Але ось незрозуміла втома і брак концентрації уваги в інший час доби може позначитися на працездатності. Відчуваєте, що це про вас? Тоді йога вам в допомогу! Вона прояснить свідомість, навчить фокусуватися і зарядить енергією. Доведено, що навіть коротка розтяжка протягом 1-2 хвилин принесе користь тим, хто веде сидячий спосіб життя.

Для поліпшення якості життя та зняття болю

Дослідження показують, що заняття йогою допомагають впоратися з болем в попереку і шиї, а також з мігренню. Йога покращує рухливість і маневреність суглобів, перешкоджаючи тим самим розвитку артриту. Півроку активних тренувань знімають стрес, скутість у рухах і больові відчуття. І справа не тільки в розвитку гнучкості, але і в душевному стані. Вчені прийшли до висновку, що йога впливає на наш мозок. Доведено, що сіра речовина у практикуючих знаходиться в кращому стані у порівнянні з тими, хто не займається йогою. Стосується це і області мозку, що відповідає за больову реакцію.

Для схуднення і набору м'язової маси

Хоча йога і не є спортом як таким, вона допомагає скинути зайву вагу і набрати м'язову масу. Регулярні заняття зменшують запалення, приводять в порядок гормони, контролюють апетит, прискорюють обмін речовин і збільшують м'язову масу. Попри те, що під час тренувань ви можете посилено потіти і спалювати калорії, ви будете худнути за рахунок впливу практики на фактори стресу. Річ у тому, що йога допомагає впоратися з невпевненістю в собі і у своїх силах, а заодно бореться з харчовим розладом, порушенням травлення і, як наслідок, неправильним харчуванням.

Чим не привід записатися на найближчі заняття йогою? Будьте здорові!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *