7 причин, за якими не варто відмовлятися від м’яса

Поширена думка, що вегетаріанська дієта — одна з найздоровіших. Однак цей спосіб життя підходить не всім, так що якщо ви вирішили стати вегетаріанцем, радимо дізнатися, які підводні камені чекають вас на цьому непростому шляху, інформує Ukr.Media.

Дефіцит вітаміну B12

Вітаміни групи B особливо важливі для вашої стресостійкості і нормальної мозкової діяльності. Саме вітамін B12 міститься у тваринному білку, тому в зону ризику в першу чергу потрапляють вегани — ті, хто відмовився не тільки від продуктів вбивства тварин (м'ясо, риба, птиця, молюски), а від тваринних продуктів взагалі, тобто ще й від молока і яєць.

Дефіцит B12 призводить до стресів і зниження розумових здібностей дефіцит B12 призводить до постійного почуття втоми, депресії і втрати концентрації. У 2013 році медичне видання Гарвардського університету довело, що симптомами серйозного недоліку B12 можуть бути епізодична втрата смаку і нюху і навіть галюцинації і ознаки параної.

Людський організм не вміє синтезувати B12. Відомо, що цей вітамін міститься в деяких водоростях і дріжджах, але чи може він повністю замінити B12 «тваринного» походження, поки науково не доведено. Тому вегетаріанцям необхідно приймати B12 окремо.

Схильність до депресій

Як показують дослідження, фізичний стан вегетаріанців в середньому краще, ніж у «м'ясоїдів». Відмовилися від м'яса люди, зазвичай, мають більш низький індекс маси тіла, вони енергійніше, рідше вживають алкоголь і наркотики. Але з ментальним станом у вегетаріанців часто бувають проблеми — вони частіше за інших людей відчувають депресію і тривогу. Це результат нестачі незамінних амінокислот на кшталт Омега-3, які містяться тільки в продуктах тваринного походження. Вегетаріанці частіше відвідують лікарів і лікуються від хронічних захворювань.

Вегетаріанці частіше впадають в депресію якщо ви не хочете, щоб депресія і тривога стали постійними супутниками вашого нового способу життя, варто підійти до складання раціону з усією ретельністю і неодмінно доповнити його полівітамінними комплексами.

Різкий набір ваги

Новачки в вегетаріанстві часто стикаються з різким набором маси. На жаль, не м'язової. Це відбувається, коли людина просто виключає звичні м'ясні продукти з раціону, залишаючи інше без змін. Зрештою ми спостерігаємо перекіс в бік вуглеводів і жирів, адже ви перестали їсти м'ясо, основне джерело білка.

Початківці вегетаріанці часто набирають вагу в теорії і випічка, і макарони, і навіть пиво не суперечать вегетаріанського способу життя, але нічого спільного зі здоровим способом життя ці продукти не мають. Для нормальної діяльності організму необхідний білок, головний будівельний елемент нашого тіла. Без нього забудьте про міцні м'язи, енергійність і високий імунітет і скажіть «Привіт» захворювань шлунково-кишкового тракту і порушень роботи мозку. Крім того, брак протеїну уповільнює обмін речовин, звідси і швидкий набір ваги у початківців вегетаріанців.

Щоб уникнути цієї помилки, включіть в дієту побільше бобових, горіхів (але з ними будьте акуратніше — вони калорійні і містять багато жирів), грибів, а також яєць і молочних продуктів. Бійтеся переїдання, яке теж часто йде пліч-о-пліч з переходом на «травоїдну» дієту.

Низький холестерин

Напевно, зараз ви подумали: "Стоп, адже низький рівень холестерину це навпаки добре". Так, коли йдеться про холестерин LDL (розшифровується як «ліпопротеїни низької щільності»). У народі цей вид називають "поганим холестерином". Його надлишок призводить до закупорки артерій і захворювань серця. "Хороший холестерин" типу HDL (»ліпопротеїни високої щільності") допомагає запобігти проблемам з серцем, бере участь у формуванні основних стероїдних гормонів, які регламентують кожен внутрішній процес, від вуглеводного обміну до балансу електролітів. Дефіцит HDL холестерину може призвести до захворювань ендокринної системи і злагоджена робота організму полетить в тартарари.

Крихкі кістки

Остеопороз — захворювання, пов'язане з витонченням кісток; вони стають крихкими і вразливими. Це звичайне явище для людей у віці, але щільність кісткової тканини також пов'язана з дієтою і способом життя в цілому.

У вегетаріанців більш тендітні кістки Нещодавно австралійські медики провели дослідження і з'ясували, що з поширенням вегетаріанства збільшилася і кількість пацієнтів з діагнозом «остеопороз». А група вчених з Оксфорда зазначила, що вегетаріанці частіше ламають кінцівки в порівнянні з тими, хто їсть м'ясо. Але ця різниця пропадала, якщо людина щодня споживав хоча б 525 мг кальцію (взагалі, добова норма кальцію — 1000 мг, хоча в деяких країнах, наприклад, Великобританії, медики впевнені, що досить і 700 мг).

Але на цьому пригоди вегетаріанців не закінчуються. Для міцності кісток не менш важливий вітамін D, а він міститься переважно в м'ясо-молочній продукції. Організм перетворює його в гормон кальцитріол, який допомагає краще засвоювати кальцій і запобігає його виведення з організму. В південних широтах вегетаріанці можуть компенсувати недолік природним чином, але не повністю — «сонячний» вітамін D не затримується в організмі надовго. Так що без додаткових добавок знову-таки не обійтися.

Рак кишечника

Взагалі організм вегетаріанців менше схильний до розвитку ракових пухлин. За винятком одного їх різновиду: колоректального раку (рак товстого кишечника). До такого висновку дійшли вчені Оксфордського університету, які проаналізували 63 тисячі пацієнтів британських онкологічних клінік. Від редакції додамо, що причина цієї закономірності ще не встановлена, дослідження проблеми триває.

Хімія в раціоні

Парадокс, але вегетаріанська дієта може зробити раціон менш здоровим. В першу чергу це стосується любителів кулінарить. Вам не можна використовувати м'ясо, рибу, птицю, а якщо ви вирішили стати веганом, то і яйця і молочні продукти. Желатин роблять з сухожиль тварин, а багато виробників сирів використовують сичуг — фермент, який добувають зі шлунка корови. І навіть цукор-рафінад не можна вживати вегетаріанцям — при його виробництві фільтром служить кісткове борошно.

Погодьтеся, без перерахованих вище продуктів складно обійтися в готуванні. Доводиться шукати вихід — використовувати різні хімічні загусники і стабілізатори, смакозамінники і есенції. Багато вегетаріанських продуктів, які можна придбати в магазинах, — ті ж напівфабрикати, напхані хімікатами. Сюди можна віднести і деякі соєві продукти.

Здорова вегетаріанська дієта апріорі передбачає багато часу, проведеного за плитою. Ми нікого не закликаємо відмовлятися від вегетаріанства — але тисячу разів все обміркуйте і не підходьте до відмови від м'яса абияк.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *