7 правил ЗСЖ, яких не дотримуються лікарі, але вчать цьому нас

Деякі правила ЗСЖ можна порушувати.

Спосіб життя і звички харчування визначають наше здоров'я: за даними ВООЗ, саме від них наше самопочуття залежить на три чверті. Здається, усі ми більш-менш знаємо основні правила здорового способу життя: більше рухатися, долати стрес, достатньо спати, їсти більше овочів і фруктів, а також менше шкідливих жирів і легких вуглеводів. Проте лікарі та наука стверджують: деякі правила можна порушувати — і наше здоров'я від цього лише виграє. Розповідаємо, якими правилами ЗСЖ іноді можна знехтувати, інформує Ukr.Media.

Спати не менше 8 годин щодня

Недолік сну, особливо тривалий і регулярний — найпростіший спосіб зіпсувати своє здоров'я і навіть скоротити життя. Численні дослідження підтверджують прямий зв'язок між браком сну і порушеним метаболізмом, високим артеріальним тиском і рівнем цукру у крові, а також більш високим ризиком розвитку раку. Але якщо протягом трудового тижня у вас ніяк не виходить спати щодня обов'язкові 7-8 годин, то, як підтверджують результати досліджень, що ви цілком можете надолужити відсутню кількість сну у вихідні. Головне — не перетворювати це на систему і все ж таки прагнути до того, щоб висипатися щодня.

Не "глушити" недолік сну кофеїном

Не виспалися вночі і тому п'єте четверту чашку кави, сподіваючись підбадьоритися і сконцентруватися? Нічого страшного: як показали результати дослідження, опублікованого у 2015 році у Британському медичному журналі, 4 чашки кави — це максимальна, але досі ще безпечна доза для більшості дорослих на добу. Не варто вводити це у регулярну практику, але якщо з якихось причин вночі ви погано спали, цілком можна одноразово перевищити дозу кофеїну. Головне — не забути погасити "заборгованість" щодо сну найближчої ночі.

Уникати стресів

Ще один гарантований спосіб погіршити своє здоров'я — постійно піддавати себе впливу стресу. Ожиріння, діабет, хвороби серця і навіть астма — розвитку усіх цих захворювань сприяє тривалий і тим більше хронічний стрес. Однак у лікарів є для нас невелика втіха: якщо ви ніяк не можете зробити своє життя більш спокійним, знайдіть можливість змусити стрес працювати на себе. Коли ми нервуємо, наша психіка автоматично переходить у режим "бий або біжи", через що підвищується рівень адреналіну. І от якщо знайти йому застосування (наприклад, активне спортивне або танцювальне тренування), то ефект для здоров'я буде швидше позитивним.

Не відволікатися під час їжі

Чим уважніше і зосередженіше ми їмо, тим швидше ми розпізнаємо сигнал насичення і тим менше зайвих калорій отримаємо. Але якщо ви звикли перекушувати під час роботи або у вас просто немає часу на неквапливий обід, можна використати просту хитрість: візьміть тарілку меншого розміру і покладіть на неї приблизно дві третини звичної порції. З високою часткою ймовірності ви навіть не помітите, що з'їли менше, ніж зазвичай!

Відмовитися від цукру

Насправді нам точно не потрібно зовсім відмовлятися від солодкого: це найкраще джерело енергії для нашого мозку. Але ось що точно варто зробити, це скоротити кількість солодкого, а також виключити "швидкі" солодощі і у першу чергу — солодкі напої. А ось два-три рази на тиждень їсти улюблений десерт — просто необхідно, навіть якщо ви вирішили сісти на дієту.

Пити 8 склянок води на день

8 склянок або 2 літри води — це усереднена норма, яка підходить не кожній людині. Оскільки ми відчуваємо спрагу (і розпізнаємо її) тоді, коли організм вже якийсь час відчуває нестачу рідини, то варто насичувати його рідиною превентивно. Але не варто педантично вираховувати 8 склянок: просто поставте поруч з робочим місцем пляшку з водою (можете додати до неї кілька шматочків огірка, гілочку м'яти або зелені, скибочку лимона або жменю ягід) — і ви самі не помітите, як спустошите її.

Їсти менше солі

Найпростіший спосіб зменшити свій особистий ризик розвитку серцевого нападу, серцевої недостатності, інсульту, захворювань нирок, остеопорозу, раку шлунку і навіть головного болю — зменшити щоденну дозу солі. Але якщо ви не їсте щодня продукти з обробленого м'яса, не обідаєте фаст-фудом, не зловживаєте консервованими продуктами, а також усілякими готовими снеками (наприклад, чіпсами), то, швидше за все, ви не перевищуєте рекомендовану норму. Втім, якщо вас щось турбує, можливо, варто зменшити кількість вживаної солі — про всяк випадок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *