6 основних порад — де і як варто зберігати вітаміни і харчові добавки

Де ж краще зберігати ці препарати, щоб вони не зіпсувались і приносили Вам користь?

Холодильник або кухонна шафа? Кухня або ванна кімната? Це дійсно відіграє велику роль, де саме ви зберігаєте свої вітаміни і харчові добавки. Дізнайтеся про основи їх зберігання, щоб уникнути погіршення якості цих таблеток, інформує UkrMedia.

Забудьте про холодильник

Перш, ніж виникне питання про зберігання вітамінів і харчових добавок, важливо з'ясувати, які саме добавки варто приймати. Наприклад, є вітаміни, що не варті ваших грошей і навіть можуть бути небезпечними. Тільки після того, як ви зробите своє дослідження та поговорите зі своїм лікарем, ви зможете придбати та безпечно зберігати ці таблетки. Для оптимальної дії, вітаміни та інші харчові добавки слід зберігати в прохолодному і сухому місці. Холодильник, звичайно, прохолодний, але він також повний вологи, що може знизити термін зберігання вітамінів і їх ефективність. Виняток з цього правила – це харчові добавки, упаковка яких рекомендує охолодження препарату.

Оминайте ванну кімнату

Ось ваша доза іронії за день: вам ніколи не варто зберігати ліки або харчові добавки у своїй ванній кімнаті. Зберігання вітамінів у тій самій маленькій кімнаті, в якій ви приймаєте ванну та душ, означає піддавати їх теплу та волозі щодня (або принаймні досить часто), навіть якщо вони сховані в шухлядах чи шафках.

Добре подумайте на рахунок кухні

Оскільки вітаміни часто приймають разом з їжею, то логічно зберігати їх на кухні. Просто проконсультуйтеся з лікарем, щоб побачити, чи є якісь продукти, яких слід уникати, приймаючи певні добавки. (Це також є одним з найважливіших питань, що потрібно задати, перш, ніж приймати медичні препарати) Проблема полягає в тому, що температура та вологість у вашій кухні піднімаються та падають під час використання печі та плити. Якщо ви будете зберігати вітаміни у безпосередній близькості від їжі і це для вас важливо, то замість кухні, краще оберіть їдальню.

Добре подумайте про високе та сухе місце

Харчові добавки можуть здаватися (або навіть бути) «природними» – подібними до тих природних добавок, які можуть вилікувати ваші прищі, – але вони також потенційно отруйні, коли приймаються у великих дозах. Насправді, такі добавки є однією з причин отруєння в домашніх умовах. Зберігайте їх, як і будь-які ліки, в оригінальних контейнерах і в недоступному для дітей місці. Обов'язково уникайте будь-яких шаф або полиць, які знаходяться поруч з вікнами або опалювальними трубами, де температура і вологість можуть коливатися.

Не пересипайте вітаміни у інші упаковки

Ще однією причиною збереження вітамінів у їхніх оригінальних контейнерах є те, що вони можуть вимагати певного типу упакування для оптимальної дії. Деякі добавки втрачають свою ефективність, наприклад, під дією світла, і повинні зберігатися в непрозорих або темних контейнерах. Уникайте перенесення вітамінів у більші або менші пляшки для зручності або для того, щоб об'єднати їх з іншими добавками в одному контейнері.

Перевіряйте термін придатності

Ви вже знаєте наскільки важливо перевірити продукти, що знаходяться у вашому холодильнику, і дізнатись їх термін придатності та коли він закінчується. Те ж саме стосується і вітамінів, це не менш важливо. Прийняття вітамінів та харчових добавок у яких закінчився термін придатності не вб'є вас, але, ймовірно, і для вас це нічого позитивного не принесе. Вітаміни втрачають свою силу дії з часом, тому їх приймання вже після закінчення терміну придатності не може принести користі для здоров'я, на яку ви так сподіваєтесь.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *