При деяких хворобах їсти банани заборонено.
Банан — один з найбільш споживаних фруктів у всьому світі. У них приємний смак, багато корисних властивостей, а головне вони завжди лежать на прилавках продуктових магазинів, інформує Ukr.Media.
Банан рекомендується до застосування в дитячій дієті, коли потрібно швидко втамувати голод, і для спортсменів, які постійно мають потребу в додатковому джерелі енергії.
А все-таки, деякі вчені запевняють — банан корисний, але є п'ять винятків. І справа не в харчовій алергії на банани.
Цукровий діабет
Практично всі банани, що лежать на полицях магазинів, потрапляють у країну зовсім зеленими та дозрівають вже по дорозі. Штучне дозрівання призводить до того, що клітковина і крохмаль втрачають свої корисні властивості та перетворюються на вуглеводи з високим глікемічним індексом.
Стиглі банани діабетикам їсти не рекомендується, а от недостиглі цілком можна вживати в їжу. Як в сирому, так і у вареному або смаженому вигляді.
Ожиріння
Причина та ж, що не дозволяє людям з цукровим діабетом насолоджуватися стиглими плодами. Високий рівень цукру в крові змушує активно розмножуватися жирові клітини. Це все тільки сприяє підвищенню ступеня ожиріння.
Гіпертонія
Ще один виняток у "корисності" банана — гіпертонія. Вживання банана призводить до того, що кров згущується. А це вкрай небажано людям з високим тиском. Завдяки своєму вмінню згущувати кров, у невеликого відсотка чоловіків банан може викликати проблеми з потенцією.
Варикоз і схильність до утворення тромбів
Чим вище в'язкість крові, тим більша ймовірність появи тромбів в кровоносних судинах. Саме тому, при наявності варикозу, тромбофлебіту, або недавніх інфаркті та інсульті цього тропічного фрукта в меню не повинно бути.
Проблеми з травленням
Банан довго перетравлюється і містить в собі велику кількість клітковини. Це може призвести до появи здуття живота, особливо важко доведеться людям з синдромом роздратованого кишківника. Людям, схильним до діареї варто запам'ятати на все життя — банан точно не для них. Саме клітковина прискорює спорожнення кишківника.
Джерело: ukr.media