5 найбільш поширених причин.
Чи бувало у вас таке, що ви різко встаєте з ліжка або з стільця і відчуваєте запаморочення? У мене таке бувало не раз, і тепер я знаю, що з такими речами не жартують.
Причин такого стану може бути кілька. Ми перерахуємо 5 найбільш поширених причин ортостатичноїгіпотензії (ОГ) – так науково називається запаморочення.
Зневоднення
Запаморочення часто є результатом зневоднення. Зневоднення може бути викликано тим, що ви не п'єте достатню кількість води, як правило, стан зневоднення посилюється під час або після тренування.
Пам'ятайте, що в організмі чоловіка знаходиться 60% води, жінки – 55%. Це означає, що якщо ви важите в діапазоні 50-80 кг, вам необхідно пити не менше 2 літрів води в день. Якщо ваша вага становить 80-100 кг, то не менше 2,5-3 літрів води.
Якщо ігнорувати ці рекомендації, то може виникнути запаморочення.
Прийом лікарських препаратів
Якщо ви приймаєте седативні препарати або препарати для підвищення/пониження кров'яного тиску, зверніть увагу на те, що вони можуть викликати запаморочення, передає Ukr.Media.
Якщо ви помітили зв'язок між прийомом нових препаратів і виникненням запаморочення, проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, саме цей препарат вам не підходить, і лікар по можливості підбере для вас новий засіб.
Вік
Вчені прийшли до висновку, що люди старше 60 років набагато частіше відчувають запаморочення.
Це пов'язано з тим, що з роками порушується робота вестибулярного апарату і проприоцепторов (вони відповідають за стан і рух ніг).
Крім того, причиною запаморочення може бути артрит, глаукома, катаракта, діабетична ретинопатія.
Щитовидна залоза
Маленька залоза, розташована в області шиї, може викликати безліч проблем.
Якщо щитовидна залоза виробляє надмірну кількість тиреоїдного гормону, що виникає гіпертиреоз. І навпаки, якщо гормон виробляється в недостатніх кількостях, виникає гіпотиреоз.
Запаморочення – одна з ознак, що у вас, можливо, є проблеми з щитовидною залозою.
Якщо крім запаморочення ви помітили, що у вас пригнічений настрій, апатія, підвищене випадання волосся, сильний апетит або його відсутність, зверніться до лікаря.
Знижений тиск
Запаморочення виникає також і при низькому тиску. Цей стан називається гіпотонією. У деяких хворих тиск падає нижче 105/70. При цьому людина відчуває сильну слабкість, занепад сил, дзвін у вухах, головний біль та нудоту. Такий стан може призвести до непритомності.
Джерело: ukr.media