13 звичок, які ми помилково вважаємо безпечними

Ми склали список звичок, які здаються нешкідливими, але насправді можуть принести велику шкоду нашому здоров&#039ю.

Всі знають, що лягати пізно спати і занадто багато їсти – це нездорово. Але іноді навіть невинні звички можуть бути небезпечними для нашого здоров'я. Чи здогадувалися ви, що можна потрапити в лікарню, якщо ви затуляєте ніс під час чхання? Або про те, що жувальна гумка заважає сконцентруватися?

Ми склали список звичок, які здаються нешкідливими, але насправді можуть принести велику шкоду нашому здоров'ю, інформує UkrMedia.

Затуляння носа під час чхання

Що страждає: дихальна система, кровоносні судини, головний мозок, а в гіршому випадку – стравохід. Основною функцією чхання є позбавлення від бактерій, вірусів та пилових часток. Коли ви придушуєте своє чхання, ви не дозволяєте організму видалити ці речі. Але це ще не все. Уявіть, що може статися, якщо ви намагаєтесь вистрілити і закрити бочку. Те ж саме відбувається всередині вашого ніс – вся сила чхання повертається назад і може пошкодити слух, підвищити артеріальний тиск і навіть пошкодити ваш стравохід.

Використання зубочистки

Що страждає: ясна. Стоматологи не рекомендують зубочистки. Вони абсолютно нешкідливі для емалі, але ясна знаходяться в небезпеці. І практично неможливо почистити рот зубочисткою. Щоб почистити рот, краще скористайтеся зубною ниткою (але ви повинні навчитися правильно це робити).

Спати на подушці обличчям вниз

Що страждає: ваше дихання, кровообіг, спинний мозок і шкіра обличчя. Це зручно, але шкідливо спати на подушці обличчям вниз. У цьому положенні дихання утруднене, шия знаходиться в неприродному положенні, кровообіг погіршується, а шийні хребці знаходяться в неправильному положенні. Крім того, лікарі попереджають, що зморшки, які з’являються під час сну в цій позиції, скоро стануть постійними – вони ніколи не зникнуть!

Чищення насіння зубами

Що страждає: зуби і жовчний міхур. Насіння соняшника смачне та корисне. Насіння слід чистити руками, а не зубами. Стоматологи завжди впізнають любителів насіння завдяки дуже специфічному пошкодженню зубів. Люди, які мають проблеми з жовчним міхуром, не повинні споживати насіння взагалі, бо його калорійність – більше 500 ккал в 100 грамах.

Гризти тверді предмети

Що страждає: зуби, ясна і рот. Люди, які люблять гризти ручки, олівці, скріпки та інші тверді предмети, як правило, мають величезні проблеми з емаллю. Саме тому не слід намагатися відкривати пляшки зубами, розколювати горіхи, розкушувати кубики льоду та льодяники. Більше того, ви можете отримати інфекцію.

Відкладати похід у туалет

Що страждає: нирки, сечова система і кишечник. У червні 2018 року молодий геймер з Великобританії був госпіталізований після того, як провів 8 годин гри безперервно. Його кишечник і сечовий міхур були настільки роздуті, що лікарі подумали, що він має ракову пухлину. Всі лікарі погоджуються: не слід відкладати похід в туалет, тому що якщо ви це зробите, ви можете пошкодити ваші м'язи, що може призвести до інфекції сечовивідних шляхів та запорів.

Миття волосся гарячою водою

Що страждає: судини головного мозку і шкіра голови.

Якщо вам подобається приймати дуже гарячий душ, прийшов час припинити це робити. По-перше, гаряча вода може викликати дуже поганий головний біль і запаморочення. А по-друге, гаряча вода стимулює функцію сальних залоз на шкірі голови, і волосся швидше буде виглядати брудним.

Доторкатись до обличчя і терти очі

Що страждає: шкіра і очі. Якщо ви часто торкаєтесь обличчя руками, ви можете отримати цілий каталог різноманітних інфекцій, таких як акне, герпес та багато іншого. Якщо ви трете очі, то можете отримати кон'юнктивіт, який є дійсно неприємним інфекційним захворюванням, яке спричиняє запалення та чутливість до світла.

Часте жування жуйки

Що страждає: шлунок, зуби, і короткочасна пам'ять. Існує кілька наслідків частого жування жуйки:

. • Жувальний процес стимулює вироблення шлункового соку. Отже, не жуйте жуйку перед їжею. Це може призвести до гастриту і навіть виразки.

• Жувальна гумка також шкідлива для ваших зубів. Коли виробництво слини збільшується, вона пошкоджує зуби та пломби.

• Жувальна гумка також впливає на пам'ять. Вона покращує запам'ятовування і допомагає зосередитися на завданнях, що вимагають тривалої уваги. Але в той же час жуйка погіршує короткочасну пам'ять і робить вас менш сфокусованими.

Читання, лежачи в ліжку

Що страждає: очі, спинний мозок і шкіра шиї.

Читаючи в ліжку, дотримуйтесь цих правил:

• Не тримайте книгу занадто близько до ваших очей.

• Не згинайте спину і не напружуйте шию.

• Не читайте лежачи на боці – відстань до книги постійно змінюється, і вашим очам треба буде більше працювати.

• Не читайте лежачи на животі – ви можете пошкодити спинний мозок таким чином.

Як ви бачите, може бути досить важко дотримуватися всіх цих правил. Але пам'ятайте, що більшість із цих позицій можуть призвести до розвитку глибоких горизонтальних зморшок на шиї.

Не облизуйте дрібні рани і не дуйте на них

Що страждає: процес загоєння.

Яка перша річ, яку ви хочете зробити, коли ви розрізаєте палець? Подути на нього або полизати його? Вчені з Гарвардського університету нарахували більше 600 видів мікроорганізмів, які живуть у роті людей. Серед усіх цих організмів завжди є стафілококи та стрептококи. Коагуляція крові на рані є ідеальним місцем для їх проживання. Ви повинні застосовувати спеціальні медичні засоби до рани, інакше, на загоєння знадобиться набагато більше часу.

Шепотіння.

Що страждає: голосові зв'язки та гортань. Дослідження показують, що більшість людей напружують свої голосові зв'язки, коли вони шепочуться. Це підвищує шанси на травмування гортані. Це особливо небезпечно для людей, яким доводиться багато говорити.

Використовування телефона у ванній кімнаті

Це стосується не тільки телефонів – те ж саме правило стосується газет та книг. Це тому, що сидіння на унітазі більше 5 хвилин збільшує тиск у венах. І особливо це погано тому, що ми не залишаємо телефони у ванній кімнаті. Замість цього ми беремо їх дальше з собою, що допомагає поширювати бактерії.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *