Часто люди не можуть заснути, навіть якщо відчувають фізичну втому
Але в сучасному темпі життя мегаполіса з його стресами, пробками і політикою у багатьох з нас всерівно з'являються проблеми зі сном.
Ось 11 вірних способів, які допоможуть вам заснути :
Подихайте через ліву ніздрю
Йоги вважають, що дихання через ліву ніздрю може допомогти знизити кров'яний тиск і заспокоїти вас.
Пітер Сміт, сомнолог ( лікар, що займається проблемами сну ) радить : " Ляжте на лівий бік, пальцем закрийте праву ніздрю. Почніть повільно і глибоко дихати лівою ніздрею ".
Напружте м'язи, а потім розслабте
Інший експерт в питаннях здорового сну Чарльз Лінден радить лягти на спину, зробити глибокий повільний вдих через ніс і одночасно стиснути пальці на ногах, як ніби ви хочете пальцями дістати до п'ят, на видиху слід розслабити стопи.
Потім зробіть те ж саме, але вигинаючи пальці на ногах до колін. Так, по черзі треба напружувати м'язи ніг, живота, рук та обличчя. Коли ви зробите вправу з ніг до голови, ви легко заснете.
Намагайтеся не заснути
Тримайте очі відкритими і говорите собі : "Я не засну! ".
Якщо ви накажете собі не спати, ваш організм дуже скоро засне.
" Це називається" парадокс сну ", – говорить психотерапевт Джулі Херст.
Вся справа в тому, що наш мозок не розпізнає частинки "не" в мові, тому скоро захоче спати.
" Прокрутіть " у голові свій день
Згадайте всі події вашого дня в зворотному порядку. Це допоможе міцно заснути.
закотити очі
мрійте правильно
Найкраще мріяти з використанням трьох почуттів : уявляйте запахи, смаки, звуки тактильні відчуття і візуальні картинки.
Коли ви уявляєте, що ніжитеся на березі моря, ви можете відчути легкий вітерець, крики чайок і відчуття солі на шкірі.
Це сильна медитація, яка допоможе вам заснути і спати солодко.
дихальна медитація
Медитація дозволить вам відчути всеохоплююче почуття спокою. Сядьте, розслабте тіло ( міміку, щелепу, очі теж) Вдихніть носом так глибоко, наскільки це можливо. Коли будете видихати – наспівуйте звук " хмм ". Відчувайте, як вібрують голосові зв'язки. Зробіть шість таких вдихів – видихів, посидьте кілька секунд у спокої і скажіть собі : "Я готовий до сну ".
Натисніть на " точки сну "
Покладіть великий палець на точці між бровами у верхній частині носа. Натисніть на це місце протягом 20 секунд, різко відпустіть і повторіть два рази.
Потім, сидячи на краю ліжка, покладіть праву стопу поперек свого лівого коліна і натисніть на точку між великим пальцем ноги і сусіднім.
Натисніть на це місце протягом 20 секунд, різко відпустіть і повторіть два рази.
Сидячи в цьому положенні, знайдіть точку над нігтем другого пальця правої ноги. І натисніть на цю точку. 3 рази по 20 секунд.
Коли ви засинаєте, ваші очі закочуються вгору. Якщо ви будете робити це, прагнучи заснути, у вас почне виділятися гормон сну мелатонін.
Створіть "тумблер сну "
У той час, коли у вас немає проблем зі сном, робіть якусь незвичайну маніпуляцію зі своїм тілом перед сном : щипати себе за щоку або доторкніться до кінчика носа. Важливо робити це зосереджено й багато ночей поспіль.
"Якщо у вас з'явиться безсоння, ви зможете використовувати цей трюк. Дія, яку ви багато разів робили перед сном, допоможе вам заснути ", – говорить гіпнотерапевт Шарон Стайлз.
сповільніть дихання
Коли ви спите, ваше дихання сповільнюється. Тому, коли ви хочете зануритися в сон, сповільніть подих. Подихавши глибоко і повільно, протягом семи хвилинного циклу, ви підете в " сонне царство".
Напишіть список справ
Часто люди не можуть заснути тому, що вони думають про завтрашні плани. Якщо ви " викинете " з голови думки " як би нічого не забути " і перенесете їх на папір, ваш сон стане більш якісним.
Джерело: ukr.media