Хвороба Крона може проявлятися кількома симптомами.
Запалення шлунково-кишкового тракту — хвороба Крона — діагностується у людей з частотою 3:100000. Лікарі досі не знають, що саме стає тригером захворювання, але попереджають: захворювання — хронічне, рецидиви і загострення будуть виникати час від часу протягом усього життя. За наявності хвороби Крона вогнища запалення з'являються на різних ділянках шлунково-кишкового тракту, але найчастіше вражаються термінальний відділ клубової кишки, ілео-цекальний відділ і товста кишка. Розповідаємо, які симптоми можуть попереджати про те, що у вас розвивається хвороба Крона. Нагадуємо, що матеріал носить довідковий характер і для підтвердження діагнозу, а також для отримання рекомендацій щодо лікування необхідно звертатися до лікаря, інформує Ukr.Media.
Анемія
Слабкість, задишка, головний біль — усе це симптоми, що супроводжують анемію. У свою чергу це захворювання може бути викликане дефіцитом не лише заліза, але і фолієвої кислоти, і вітамінів групи B, які всмоктуються у нижньому відділі нашого кишківника. Якщо через хворобу Крона ця частина кишківника уражена, виникає дефіцит даних речовин і розвивається анемія. Тож, якщо у вас діагностований недолік заліза, слід також перевірити стан кишківника.
Біль у суглобах
Біль у суглобах — ще один прояв хвороби Крона. Приблизно кожен п'ятий пацієнт з цим захворюванням скаржиться на біль або дискомфорт в області колін, щиколоток, спини, плечей або кистей.
Біль у попереку
За наявності хвороби Крона можуть бути уражені також суглоби, що забезпечують рухливість нашого попереку. Якщо останнім часом ви часто відчуваєте біль у цьому місці, варто звернутися до лікаря і, можливо, перевірити стан кишківника.
Спазми і біль у животі
Біль і спазми в області живота пацієнти з хворобою Крона часто приймають за розлад шлунку або непереносимість тих чи інших продуктів. Варто звернути увагу на регулярність виникнення цих симптомів, і якщо вони відвідують вас протягом місяця або довше, варто звернутися до лікаря.
Діарея
Більш частий супутник хвороби Крона — це закреп, але у деяких випадках це захворювання може супроводжуватися сильною діареєю, що виникає без будь-яких причин. Варто звернутися до лікаря!
Опуклий живіт
Це не здуття живота — за наявності хвороби Крона утворюється твердий набряк, який може мати розмір грейпфрута. Живіт у місці набряку може бути болючим, більше того, у цьому місці можуть утворюватися абсцеси. Важливо якомога швидше звернутися до лікаря, якщо ви виявили у себе або близьких людей щось подібне.
Почервоніння очей
У кожного десятого пацієнта з хворобою Крона також діагностуються увеїт, ірит або епісклерит — запальні захворювання очей, які характеризуються почервонінням слизової, а також відсутністю характерних виділень.
Хворобливі виразки на шкірі
Невеликі виразки на поверхні шкіри, що нагадують висип або укуси комах, найчастіше з'являються на ногах. Вони також можуть бути ознакою хвороби Крона.
Підвищення температури
Оскільки за наявності хвороби Крона у деяких відділах кишківника з'являються острівці запалення, у пацієнтів часто піднімається температура — це стандартна відповідь організму на запальний процес. Якщо протягом декількох днів ви спостерігаєте у себе підвищену температуру без будь-яких причин, варто звернутися до лікаря.
Втрата ваги
У вас не зникає апетит, ви їсте стільки ж, скільки й раніше, ваш спосіб життя не змінився — і при цьому ви худнете? На жаль, це також може бути симптомом хвороби Крона: уражений кишківник не може перетравлювати їжу, витягуючи з неї корисні калорії, поживні речовини не засвоюються організмом, і ви втрачаєте вагу.
Кровотеча
Якщо з'являється кровотеча, це може говорити про те, що запалення призвели до розвитку свищів і проривних виразок. Терміново до лікаря!
Джерело: ukr.media