10 головних помилок при спробі завагітніти

У когось виходить завагітніти легко, з першого циклу, а хто-то…

Якщо ви хочете збільшити свої шанси скоріше народити малюка, намагайтеся не робити цих поширених помилок, пише Parents, передає Ukr.Media.

Помилка №1: дуже часто переживати

Стрес може стати однією з головних причин, по якій ви не можете завагітніти: високий рівень гормону стресу – кортизолу – може негативно позначитися на фертильності. Дослідження американських вчених, які спостерігали за 400 парами, які намагалися завагітніти, показало, що жінки з високим рівнем альфа-амілази (стресового показника) мали на 29% нижче шансів завагітніти, ніж жінки з нормальним показником. За словами фахівців, що постійний стрес знижує вироблення гормонів, що відповідають за стабільний цикл.

Тому варто розслабитися і спробувати на якийсь час відпустити ситуацію. Наприклад, навчіться медитувати, запишіться на йогу. Деякі асани сприяють припливу крові до тазу, стимулюючи, таким чином, вироблення потрібних гормонів. А це благотворно впливає на здатність до зачаття. Перестаньте так сильно планувати вашу вагітність і щодня нагадуйте собі, що це диво, яке насправді трапляється дуже і дуже часто.

Помилка №2: робити занадто багато/мало

Багато пар вважають, що якщо “економити“ сперму і не займатися сексом тиждень, то шанси на зачаття зростуть в рази. Однак це не так. Після приблизно тижня утримання рухливість сперматозоїдів помітно знижується. Для успішного зачаття лікарі рекомендують займатися сексом щодня або через день протягом тижня до дня овуляції і включаючи його. Більш часті заняття сексом можуть негативно позначитися на здатності сперми до запліднення, а якщо робити це рідше — можете пропустити вікно зачаття.

Крім того, доведено, що регулярні заняття сексом допомагають налагодити цикл: організм партнера виділяє гормони, які впливають на репродуктивну систему, тому регулярні заняття сексом сприяють більшій вироблення естрогену.

Помилка №3: вдаватися до сумнівних методиками

На дворі вже начебто 21-е століття, але багато жінок все ще продовжують вірити в чудодійну силу спринцювання. Начебто все логічно: при будь-якій інфекції, неправильному харчуванні, наявності шкідливих звичок середовище в піхві стає кислою. Сперма в такому середовищі гине і не може запліднити яйцеклітину, тому багато і використовують слабкий розчин соди, щоб зробити середу лужний і створити сприятливі умови для зачаття.

Але лікарі налаштовані проти цього методу: сода вбиває не тільки шкідливі мікроорганізми, але і корисні, порушуючи, таким чином, природний pH піхви. Крім того, спринцювання содою може загострити запальні процеси і такі хвороби як ерозія та пошкодження шийки матки, про яких жінка часто не знає, не відвідавши гінеколога.

Помилка №4: винити себе

Говорячи про безплідді, ми, як правило, вважаємо, що проблема – з боку жінки. Але насправді відповідальність лежить в рівній мірі на обох партнерах. Лікарі стверджують, що в 40% випадків безпліддя причину потрібно шукати з боку чоловіка, ще 40% – з боку жінки. Решта 20% — це сумісність, поєднання обох партнерів. При цьому не варто впадати в паніку раніше часу – пам'ятайте, що здорової парі для того, щоб вдало зачати, потрібно від 6 місяців до року.

Помилка №5: помилятися у розрахунках

Найчастіша помилка – неправильне визначення дня овуляції. У більшості жінок вона відбувається в середині циклу, але це стосується жінок з 28-32-денним циклом. Овуляція, як правило, буває за 14 днів до початку менструації. Тому якщо у вас 24-денний цикл, то овуляція відбудеться на 10 день. Якщо ваш цикл помітно більше, скажімо, 42 дні, то можна припустити, що ви овулюруєте рідше, не в кожному циклі. У цьому випадку, а також, якщо у вас нерегулярний цикл (у такому разі овуляція може бути як на 6 день, так і на 21), чи ви не пам'ятаєте, коли в останній раз були місячні, забудьте ці правила. Тут не обійтися без тесту для визначення овуляції, з допомогою якого ви без зусиль дізнаєтеся, коли у вас вікно зачаття.

Ще одна часта помилка – відлік початку циклу не з першого дня місячних. Перший день менструації – коли у вас виділяється кров. Ні день, ні день після. Для успішного зачаття рахунок йде буквально на години, ось чому так важливо знати точний день початку циклу.

Помилка №6: жити за графіком

Вагітність неможливо точно спланувати. Як вже було сказано вище, здорової парі потрібно від 6 місяців до року, щоб зачати. Але багатьом жінкам потрібно півроку тільки лише для того, щоб нормалізувати свій цикл після закінчення прийому протизаплідних засобів. Овуляції не буде, поки цикл не стане регулярним. Тому якщо по закінченні 6 місяців ваш цикл нормалізувався або ви не впевнені, що овулюруєте, варто відвідати лікаря.

Помилка №7: поспішати

Досить багато людей з сарказмом ставиться до твердження, що після статевого акту бажано полежати на спині з трохи піднятими сідницями близько 20 хвилин. Проте лікарі одноголосно стверджують, що такий спосіб підвищує можливість зачаття на цілих 80%! Тому якщо хочете станцювати переможний танець після вдалого, як вам здається, зачаття, утримайтеся – принаймні, на 20 хвилин.

Помилка №8: ігнорувати свої “божевільні“ хвилювання

Консультуватися з фахівцем – не значить бути параноїком! Є ситуації, в яких ви не повинні ігнорувати свої занепокоєння: тут ви думаєте не тільки про себе, але і про свою майбутню дитину. Може бути, у вас завжди був нерегулярний цикл, і з-за цього ви відчуваєте труднощі з зачаттям. Або, можливо, у вас діабет, і ви хочете, щоб переконатися, що все під контролем перед тим, як завагітніти.

Якщо у вас є якісь питання або хвилювання, краще відразу знайдіть фахівця, який все пояснить і розповість про підводні камені, які можуть зустрітися конкретно на вашому шляху. Таким чином, зіткнувшись з труднощами при спробах завагітніти, ви вже будете готові до них.

Помилка №9: не відмовлятися від шкідливих звичок

Буде не зайвим повторити вкотре: необхідно відмовитися від шкідливих звичок мінімум за рік до спроб завагітніти. Лікарі в усьому світі попереджають: перший триместр – найважливіший у формуванні організму дитини. Немає такої кількості алкоголю, яке було б безпечно для нього.

А адже деякі майбутні матері, вживаючи спиртне на ранніх термінах, ще не знають, що вагітні. Тому, якщо ви не використовуєте запобіжні засоби, щодо алкоголю і сигарет дійте так, ніби ви вже вагітні – не вживайте або хоча б зведіть до мінімуму.

Помилка №10: забувати про його здоров'я

Те, що шкідливо для вашої фертильності, може завдати шкоди і здібності вашого партнера до зачаття. Цигарки, алкоголь, незбалансоване харчування – все це негативно позначається на якості і кількості сперми. Дослідження також показали, що куріння і зловживання спиртним призводить до ушкодження сперматозоїдів на хромосомному рівні. Сперма повністю оновлюється за 3 місяці, тому ваш партнер повинен відмовитися від шкідливих звичок хоча б на цей час. Слідкуйте за тим, щоб він вживав досить поживних речовин, селену, вітамінів Е і С – вони особливо корисні для чоловіків.

Що стосується впливу температур на здатність чоловіка до зачаття, тут думки розходяться. Американське суспільство репродуктивної медицини стверджує, що вона не має особливого значення для роботи чоловічих статевих органів. Деякі лікарі, однак, рекомендують утримуватися від частого прийняття гарячих ванн, навіть якщо у чоловіка немає проблем з якістю сперми.

Є дослідження, що доводить, що температура мошонки підвищується, якщо довго тримати ноутбук на колінах. Інша група фахівців виявила, що вплив випромінювання від мобільних телефонів може пошкодити чоловічої здатності до зачаття, особливо якщо тримати телефон в кишені штанів. Тим не менш, жодне дослідження не виявило чіткої зв'язку саме між впливом тепла та чоловічою фертильністю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *