Іран значно розширив програму ракетних випробувань – ЗМІ

За даними спецслужб низки західних країн, Іран у 2018 році значно розширив програму ракетних випробувань, збільшивши кількість випробувань ракет малої і середньої дальності.

Про це повідомляє DW з посилання на німецьке видання Welt am Sonntag. 

"З цих документів (спецслужб – ред.) випливає, що Тегеран цьогоріч здійснив щонайменше сім випробувальних запусків ракет середньої дальності і п'ять запусків ракети малої дальності, а також крилатої ракети", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що протестовані Іраном ракети середньої дальності можуть досягти території деяких країн Євросоюзу.

Водночас, торік Тегеран, за інформацією німецького видання, провів чотири випробування ракет середньої дальності і тільки одне – ракети малої дальності.

Читайте також: Іран заявляє, що США “нашпигували” зброєю Близький Схід

Уряди Німеччини, Франції і Великої Британії на початку жовтня висловили Радбезу ООН занепокоєння у зв'язку з випробуваннями ракет в Ірані. На початку грудня міністерство закордонних справ Німеччини закинуло Тегерану невиконання резолюції Радбезу ООН.

Випробування ракет в Ірані суперечить умовам угоди, яку Тегеран в 2015 році уклав зі США, РФ, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Угода передбачала обмеження Тегераном своєї ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій і запроваджених США та Євросоюзом.

У травні 2018 року Вашингтон вийшов з угоди, звинувативши Іран у недотриманні її умов.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *