У МОЗ нагадали про базові правила домедичної допомоги

Враховуючи, що українські міста знову перебувають під масованими ракетними ударами, на сайті МОЗ вирішили нагадати про базові правила надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану.

Дуже важливо спочатку подбати спочатку про власну безпеку. Надавати допомогу потрібно лише у випадку, якщо це безпечно для тебе. Для цього потрібно оглянути місцевість та переконатися, що тобі нічого не загрожує.

  • Якщо є можливість, перемістити постраждалого в безпечніше місце.
  • Оціни стан людини — перевір, чи у свідомості вона, чи є дихання, можеш звернутися з питанням. Не потрібно давити на частини тіла потерпілого, щоб визначити його стан. Нормальне дихання людини — не менше 2-3 видихів за 10 секунд (ти можеш вголос порахувати від 501 до 510). Якщо потерпілий у свідомості, то гострої потреби перевіряти пульс та дихання одразу немає.
  • Набери 103 для виклику бригади екстреної медичної допомоги. За необхідності зателефонуй до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).
  • Якщо у потерпілого кровотеча, потрібно спробувати зупинити її до  приїзду швидкої. Для цього використовуй кровоспинний джгут/турнікет або тугу пов’язку з тканини. Накладай її максимально високо на руку чи ногу. Якщо ти все зробила правильно, то кровотеча зупиниться. Також зафіксуй час накладання пов’язки. Якщо джгут зробити нема з чого, то потрібно тиснути на рану і не переставати це робити до приїзду медиків.
  • Переконайся у прохідності дихальних шляхів потерпілого. Якщо в роті є видимі сторонні предмети, рвотні маси, потрібно їх видалити для відновлення дихання.
  • Якщо навіть після накладання джгута та звільнення дихальних шляхів поранений не подає ознак життя, потрібно розпочинати серцево-легеневу реанімацію. Поклади постраждалого на спину. Натискай посередині грудної клітки двома руками: основу однієї долоні накрий іншою долонею. Глибина натискання повинна бути 5-6 см. Частота натискань 100-120 разів на хвилину.
  • Якщо потерпілий непритомний, тримай його у стабільному положенні на боці до приїзду медиків. Не залишай його одного, адже якщо людина прийде до тями, вона може захотіти зняти джгут через біль.
  •  

    Раніше ми писали про травму свідка: як пережити шокуючі кадри та чи варто викладати їх у соцмережі.

     

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *