В Україні зареєстрували перший випадок мавпячої віспи

Навесні 2022 року у Європі почало поширюватися нове вірусне захворювання – мавпяча віспа. А вчора, 15 вересня, перший випадок оспі мавп зафіксували і в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Хоча у пацієнта і спостерігається легкий перебіг хвороби, його вирішили госпіталізувати для стаціонарного лікування. Симптоми: підвищена температура та висипання на тілі.

Діагностувати захворювання вдалося завдяки ПЛР-дослідженню, проведеному обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Наразі триває епідеміологічне розслідування зазначеного випадку. За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп і не виїжджав за кордон. Проте поява симптомів захворювання та попередні результати збирання епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований в одному з великих міст країни, — йдеться у повідомленні.

Регіон, у якому виявили зараженого віспою мавп, МОЗ не повідомило заради комфорту пацієнта.

Нагадаємо, що віспа мавп – рідкісне зоонозне захворювання, яке спричиняють поксвіруси. Спочатку у людей з’являється висип, а потім решта симптомів. До 2022 року віспу мавп реєстрували в країнах Центральної та Західної Африки, а зараз більше половини випадків виявили у Південній та Північній Америці.

Раніше ВООЗ оголосила спалах віспи мавп надзвичайною ситуацією.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *