Як заспокоїтися, якщо накрила панічна атака © Depositphotos
Сьогодні, 18 червня, відзначають Міжнародний день паніки. У мережі можна знайти багато спірної інформації про цей день, а також про відсутність у цього дня офіційного статусу. Проте ми вирішили нагадати, як заспокоїтися під час паніки або панічної атаки. За порадами ми звернулися до психолога Олени Єрмоленко.
Психолог Олена Єрмоленко © facebook.com/elenayermolenko/
Панічна атака: що це таке, які симптоми
Панічні атаки — це несподіваний неконтрольований напад паніки, який супроводжується рядом (від чотирьох і більше) фізичних симптомів — прискорений пульс, підвищення тиску, пітливість, нудота, сухість у роті, відчуття оніміння, озноб і інші, каже психолог Олена Єрмоленко. Люди, які пережили панічну атаку, часто описують її так:
- “Серце ось-ось вискочить з грудей”,
- “Бракує повітря”,
- “Земля йде з-під ніг”,
- “Боюся померти”,
- “Боюся збожеволіти”.
Олена Єрмоленко
психолог
погляд експерта
Після кількох нападів панічних атак у людини може сформуватися тривога очікування нового нападу і боязнь перебування в натовпі, громадському транспорті, на відкритих просторах. А також страх залишатися на самоті — “а якщо напад трапиться знову і мені не зможуть допомогти, то я можу загинути”. Якщо ти переживаєш напади панічної атаки, безумовно, варто звернутися до лікаря для проходження обстеження. Якщо фізіологічні захворювання не виявлять, то тобі можуть рекомендувати психотерапію та/або медикаментозну підтримку. До 80% панічних атак виникають у здорових людей внаслідок психоемоційних порушень, хронічних стресів, виснаження психіки, накопичених переживань і т.д. Якщо напади панічної атаки повторюються, звернися за допомогою до психолога. Панічні атаки добре піддаються корекції в психотерапії.
Що робити, якщо накрив приступ панічної атаки
Психолог Олена Єрмоленко ділиться методами самодопомоги при панічних атаках. Варто зазначити, що вони особливо ефективні на самому початку нападу.
Раніше ми розповідали, коли корисно не поспішати.
Джерело: lady.tochka.net