Сонний параліч: що це, симптоми і лікування © depositphotos.com
Чи було у тебе колись, що ти вже прокинулася, а твоє тіло не рухається? Було, але ти не знаєш, що це? Тоді ми підготували для тебе цілий матеріал про сонний параліч (саме цей стан ти могла переживати), його причини, симптоми і методи лікування.
Що таке сонний параліч?
Сонний параліч – біологічне явище, яке можна переживати при пробудженні і в момент, коли людина засинає. У такі моменти людина відчуває нездатність рухатися і говорити.
Як виникає сонний параліч?
Як стверджують лікарі, сонний параліч – наслідок “розсинхронізоване пробудження”. Це коли твоя свідомість знаходиться у стані бадьорості, а тіло – уві сні.
Сонний параліч може тривати від кількох секунд до кількох хвилин (людині може здаватися, що це триває набагато довше, що тягне за собою відчуття страху і паніки). Параліч пов’язаний із порушенням фази швидкого сну: простежується сильна активність мозку, але відсутній м’язовий тонус, у зв’язку з “відключення” рухових нейронів в спинному мозку.
Чому виникає сонний параліч?
Причин сонного паралічу багато. Одна з основних – стрес. Також причинами сонного паралічу можуть бути:
- безсоння;
- порушення режиму дня;
- прийом психотропних речовин;спадкові фактори;
- психіатричні порушення;
- розлади на гормональному рівні;
- звичка спати на спині.
Чи небезпечний сонний параліч для людини?
Лікарі стверджують, що сонний параліч не є небезпечним для здоров’я людини. Єдине – сонний параліч може сильно налякати людину.
Сонний параліч: що це, симптоми і лікування © depositphotos.com
Лікування і профілактика сонного паралічу
Сонний параліч – не хвороба, а значить, що і ліків немає. Незважаючи на це лікарі все ж дають деякі рекомендації, як впоратися із сонним паралічем:
- потрібно звернутися до невролога;
- стежити за своїм режимом сну;
- стежити за своїм режимом харчування, прибрати з раціону жирну / смажену їжу;
- уникати стресових ситуацій і перевтоми;
- не вживати алкоголь і наркотики.
Пам’ятай, що у Google є відповіді майже на всі твої питання, але якщо питання стосується твого здоров’я, тоді краще звернутися не тільки до Google, але і до лікаря!
Джерело: lady.tochka.net