Схуднення для підлітків

Підлітковий вік –  найбільш «чутливий» період у житті, тому зайва вага може здаватися підлітку катастрофою. Повнота в підлітковому віці може спровокувати «нападки» однолітків, привести до конфліктних відносин в школі і стати причиною низької самооцінки, причому не тільки для дівчат, але і для хлопців. Тому багато дітей 10-15 років хочуть знати відповідь на питання: «Як схуднути?».

Проблеми психоемоційного характеру – далеко не єдиний негативний наслідок, якого завдають зайві кілограми. Надмірна вага небезпечна також тим, що провокує ряд захворювань: збільшує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету та ін. А при ожирінні страждає також опорно-руховий апарат, можливий розвиток захворювання печінки і підшлункової залози, виникнення інших порушень в роботі організму.

Як схуднути підлітку?

Перейнявшись проблемою зайвої ваги, молоді люди зазвичай звертаються до інтернету, де шукають готовий варіант «дієта для підлітка», яка допоможе схуднути швидко: за тиждень, ну, в крайньому разі, за два тижні. Але пошук в інтернеті – «Як підлітку схуднути», не підкаже, як дійсно позбутись зайвої ваги.

Організм людини – складна система, в якій задіяно безліч механізмів і працюють різні взаємозв’язки. І немає такої дієти для підлітків, яка була б універсальною для всіх. У кожному конкретному випадку потрібні індивідуальний підхід і індивідуальна дієта.

Ви можете знайти дієту під назвою: «Як швидко схуднути підлітку» або прочитати поради: «Як схуднути дівчині підлітку 13 років» або «Як схуднути підлітку хлопцю 14 років». Але результати застосування знайденої інформації, скоріш за все, розчарують.

До питання схуднення потрібно підійти серйозно, і першим кроком має бути визначення, чи дійсно вага вище норми?

Норми ваги для підлітків

Вага і ріст дітей в підлітковому віці можуть значно коливатися. Проте, існують загальноприйняті норми ваги для дівчат і хлопців, які можуть бути певним орієнтиром.

Вага підлітків з 11 до 17 років

 

Вік

Хлопці

Дівчата

Середній

показник (кг)

Допустимий  інтервал (кг)

Середній

показник (кг)

Допустимий  інтервал (кг)

11 років

36,5

28–45

35

28–44,5

12 років

40

31–50,5

41

32–52

13 років

44

34–55

48

38,5–59

14 років

50

38–63,5

53

44–64

15 років

55,5

43–70

55,5

47–66,5

16 років

62

48–76,5

56,5

48,5–67,5

Але навіть якщо вага не вкладається в зазначені норми, не варто самостійно призначати дієту для схуднення. Підтвердити або спростувати наявність надмірної ваги може тільки фахівець!

Причини появи зайвої ваги у підлітків

Найчастіше причиною появи надмірних кілограмів в юному віці є дисбаланс надходження і витрати калорій, якщо немає хронічних захворювань, що провокують зайву вагу. Якщо ми отримуємо більше калорій, ніж витрачаємо, надмірні калорії відкладаються у вигляді жирових запасів. Тоді головна причина такого «калорійного дисбалансу» в неправильному харчуванні.

Спровокувати появу зайвих кілограмів можуть:

  • проблеми зі здоров’ям, наприклад, ендокринні розлади, порушення обміну речовин;
  • психологічні чинники;
  • малорухливий спосіб життя;
  • надмірне харчування.

Тому, перш ніж шукати «дієту для підлітка», яка допоможе швидко схуднути, необхідно відвідати консультацію лікаря-дієтолога, з’ясувати причину появи надмірної ваги, виключити наявність патологій, які могли спровокувати зайві кілограми, при необхідності пройти додаткове обстеження і тільки після цього переходити до етапу дієти.

У DietCenter для кожного підлітка, як і для дорослого, розробляється індивідуальна дієта. Лікар-дієтолог проаналізує необхідну інформацію, зробить потрібні виміри і зважування, при необхідності – призначить додаткові аналізи, проведе діагностику складу тіла і проаналізує її результати.

Діагностика складу тіла дозволяє визначити, якою повинна бути здорова вага підлітка, такі показники як: кількість жирової і м’язової маси, загальна вода в організмі, індекс маси тіла, стан обміну речовин і інші важливі дані для безпечного і ефективного зниження ваги.

І тільки після цього буде розроблено спеціальне меню для схуднення підлітка. Детальне меню для схуднення складається на кожен тиждень, на кожен день, на кожен прийом їжі з зазначенням конкретної страви, способу приготування, кількості і графіка прийому їжі.

У процесі зниження ваги лікар буде проводити додаткову діагностику для оцінки динаміки змін в організмі. Це дозволяє оцінювати ефективність лікування і коригувати процес дієтотерапії. Дуже важливим при схудненні є контроль певних параметрів. Корекція ваги має бути в рамках фізіологічних норм для конкретної юної людини, відбуватися за рахунок жирової, а не м’язової тканини, щоб не допустити надмірного зниження ваги, гормональних порушень і інших проблем зі здоров’ям, можливих при самостійному схудненні.

Якою має бути дієта для схуднення підлітків?

10-16 років – вік, коли організм активно змінюється і зростає, відбуваються гормональні перебудови, зміни в обміні речовин. Дієта для підлітка обов’язково повинна це враховувати і забезпечувати організм усіма необхідними «будівельними матеріалами» і поживними речовинами. Раціон харчування для схуднення не повинен бути «голодним».

Фахівці DietCenter розробляють смачну і здорову дієту, яка включає звичні продукти і навіть солодощі. Підліток буде харчуватися повноцінно, збалансовано, отримувати всі необхідні речовини для росту і розвитку, при цьому зайва вага буде знижуватися.

Фахівці DietCenter не просто «припишуть» дієту для підлітків на якийсь недовгий період, вони допоможуть змінити харчові звички. В результаті підліток не тільки позбудеться зайвої ваги, але й, дотримуючись рекомендацій, зможе підтримувати вагу в нормі тривалий період часу і перенести здорові харчові звички у доросле життя.

Джерело: dietcenter.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *