Що з’їсти у спеку?

Усі ми знаємо, як корисно вживати тричі на день що-небудь гаряченьке. Але влітку їсти гарячий суп зовсім не хочеться. Як же звикнути до спеки й харчуватися при цьому правильно? Дієтологи кажуть, що дотримуючись кілька простих правил, можна не лише пережити літо, але і чудово відчуватися.

Правило 1. Помірність

Забудьте про туго набитий шлунок. Не варто наїдатися у спеку від пуза. Адже перетравлювання великої кількості їжі вимагає й великих витрат енергії. Наш організм і так витрачає її занадто багато для адаптації до високої температури. Тепер енергія потрібна й для перетравлювання їжі.

Ось чому влітку особливо актуально вставати з-за столу з легким відчуттям голоду.

Правило 2. Полегшуємо раціон

Влітку меню має бути добре збалансованим. Дієтологи вивели навіть формулу ідеального харчування: 14-15% білків, не більше 11-12% жирів, решта – вуглеводи.

Улітку краще обмежувати вживання простих вуглеводів, якими рясніють солодкі та борошняні страви. Замініть їх на складніші: каші, овочі та фрукти.

Виявляється, влітку порушується й кислотно-лужний баланс організму. Він стає кислішим. Ось чому варто наситити свій раціон компонентами з лужною валентністю. Нею володіють молочні продукти та рослинна їжа.

Правило 3. Пийте воду

У спеку нам потрібно випивати удвічі більше рідини. Адже людина активно потіє, і їй потрібно відновлювати втрачену вологу. Крім того, влітку велика поверхня тіла відкрита, тому збільшується площа випаровування рідини з організму.

Влітку за добу потрібно випивати не менше 2,5 літрів води. Свою норму споживання води можна розрахувати й індивідуально. Для цього на один кілограм ваги рахуйте 30 мл рідини. Не варто забувати при цьому, що вода в організм надходить не лише в чистому вигляді, але й із супів, фруктів та овочів.

Правило 4. Їсти треба 5 разів на день

Триразове харчування вже має стати для вас нормою. Влітку непогано б іще як мінімум двічі на день перекушувати. При цьому порції мають бути невеликими, щоб не перевантажувати шлунок. Найкраще перекушувати кисломолочними продуктами або фруктами.

Правило 5. Розвантажувальні дні

Влітку непогано влаштовувати своєму організму вихідні дні. Вибирайте один із видів продуктів: овочі, фрукти, ягоди й кефір. І міцно дружіть із ними цілий день, вживаючи в будь-яких кількостях і не зраджуючи їм із іншими.

Правило 6. Ні спиртному!

Його вживання непогано було б обмежувати в будь-який час року, але особливо влітку. Адже алкоголь викликає зневоднення, а його градус плюсується з градусами на вулиці й іще більше ускладнює роботу організму. Якщо ж відмовитися від спиртного зовсім не вдається, то вибирайте краще сухе або напівсухе вино. Прийнятною для організму дозою вважається максимум 200 мл вина на день.

Правило 7. Побільше свіжості

Через спеку все дуже швидко псується, ось чому влітку так багато отруєнь. Вживайте лише ті продукти, у свіжості яких ви абсолютно впевнені. Так між котлеткою й цілим шматком риби краще вибрати друге. Зовсім відмовтеся від таких складних соусів, як майонез і кетчуп. Вибирайте лише свіжі продукти, уважно дивіться в магазині на дату їх виготовлення.

І головне – якомога частіше мийте руки!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *