Рисова дієта допоможе схуднути © depositphotos.com
Весна — час, коли багато дівчат починають приводити себе у форму до літа. Багато хто не тільки додають фізичні тренування, але і сідають на дієти. Однією з найпопулярніших є рисова дієта. Саме про неї редакція tochka.net поговорила з дієтологом Інною Григоренко. Дієтолог розповіла історію її походження та кому варто скористатися рисової дієтою.
Рисова дієта: історія походження
Рисова дієта була розроблена у 1939 році для людей із хворобами нирок, які мали підвищений артеріальний тиск. Склад дієти був наступним: білий рис, фрукти, сухофрукти, соки, цукор. Рис відварювався або готувався на парі без додавання жиру та солі. Білий рис був вибраний тому, що на той час його споживали у багатьох країнах світу, смак вважався кращим. Калорійність такої дієти складала 2000 — 2400 ккал, залежно від енергетичних потреб та недостатності харчування. Виключалися із раціону авокадо, горіхи, овочеві соки. Дієту призначали на 2 місяці, потім до харчування додавали не бобові овочі, картоплю, не жирне м’ясо. За результатами використання рисової дієти покращувалися показники артеріального тиску, холестерину. А застосування дієти разом із фізичними вправами допомагало також пацієнтам із ожирінням.
Інна Григоренко
дієтолог
погляд експерта
Отже, така дієта застосовувалася для дуже хворих людей. Коли ж серйозних проблем із здоров’ям нема, то відсутня й необхідність у дотриманні суворих обмежень у харчуванні. Такий одноманітний раціон не може забезпечити не тільки достатньою кількістю білку та корисних жирів, але і клітковини. Не приносить користі здоров’ю поїдання великої кількості фруктів, сухофруктів та цукру. І на додачу, не кожна людина може без зусиль дотримуватися такого раціону. А надмірні зусилля можуть призвести до порушень харчової поведінки у наступному.
Який рис більш корисний: білий або коричневий
Дієтолог Григоренко прокоментувала і харчову цінність рису. За її словами, і білий, і коричневий рис складаються переважно з вуглеводів — від 72% до 61% сухої ваги, відповідно. Містять близько 7% білку і зовсім мало жиру. Коричневий рис багатший на клітковину та антиоксиданти, вітаміни та мінерали. Тому краще саме його використовувати у раціоні. Якщо додати до рису салат і приготовані овочі, помірну кількість фруктів, горіхів, насіння, фізичні навантаження, не споживати сухофрукти і мед, то вийде прийнятна дієта. Хоча дієтолог Григоренко не застосовує такий підхід для схуднення у своїх пацієнтів.
Рисова дієта допоможе схуднути © depositphotos.com
Як схуднути на рисовій дієті: варіанти суворості
Найсуворіший варіант дієти передбачає вживання рису невеликими рівномірними порціями протягом дня. Допускається з’їсти 2-3 сирих яблука і запивати рис яблучним соком без цукру. Сидіти на дієті не більше 1-3 днів.
Резюме від дієтолога Григоренко: неприпустимий варіант дієти.
Рисова дієта: пом’якшений варіант, від суворості — 45%
При цьому варіанті до рису в процесі приготування дозволено додавати нежирні сорти риби та м’яса, овочі та фрукти (наприклад, зелений горошок, кукурудзу, родзинки). Загальна кількість рису не повинна перевищувати 500 грамів, а кількість усіх добавок – не більше 200 грамів на день. Також між основними прийомами їжі можна з’їдати не більше половини кілограма свіжих фруктів (протягом дня, а не одразу; але не банани та виноград). На такій дієті можна сидіти не більше 10 днів, повторювати — раз на 2 місяці.
Резюме від дієтолога Григоренко: може бути застосований з деякими корективами.
Рисова дієта: від суворості — 35%
Ти повинна діяти за строгою схемою: по дві столові ложки промитого рису поклади в чотири склянки або півлітрові банки, залий водою. Тримай у прохолодному місці протягом чотирьох днів, не забуваючи щодня міняти воду. На 4-й день рис із однієї склянки промий, звари, знову промий і з’їж. У звільнену склянку поклади нову порцію рису. Наступного дня з’їж рис із другої склянки і т.д. Рис слід вживати натще, а після його прийому 2 години нічого не їсти. Потім протягом дня можеш харчуватися у своєму звичному режимі. Для більшого ефекту треба виключити жирне та гостре з раціону. Тривалість такої дієти — не більше 2 тижнів.
Резюме від дієтолога Григоренко: на мій погляд, не дієвий.
Рисова дієта допоможе схуднути © depositphotos.com
Як схуднути на рисовій дієті: як очистити організм (від суворості — 30%)
Перш ніж сідати на дієту і складати меню, ми рекомендуємо звернутися до дієтолога і разом з фахівцем підібрати підходящий саме тобі раціон. 30% варіант строгості рисової дієти полягає в спеціальному меню на 7 днів.
Сніданок: яблуко, рис (60 г сухих зерен) із лимонною цедрою та кілька крапель лимонного соку, зелений чай або настій трав.
Обід: oвочевий бульйон, салат із овочів (150 г), рис із зеленню, із фруктовим оцтом (1 ч.л.) і 1 ч.л. оливкової олії.
Вечеря: овочевий бульйон, рис із морквою та кабачком, приготовлений на парі.
Сніданок: апельсин, рис із апельсиновою цедрою та 1 ч.л. сметани.
Обід: овочевий бульйон із вареними овочами та порцією рису.
Вечеря: така ж, як обід.
Сніданок: груша, рис, посипаний корицею.
Обід: овочевий бульйон, салат з огірків з оцтом і оливковою олією, рис із 150 г грибів, смажених на оливковій олії.
Вечеря: овочевий бульйон, рис із капустою броколі, приготовленою на парі.
Сніданок: фруктовий салат із 1-2 ст. л. рисових пластівців, рис із молоком або вершками.
Обід: овочевий бульйон, редис із листям зеленого салату, рис із морквою, приготовленою на парі.
Вечеря: овочевий бульйон, рис із петрушкою й щіпкою соняшникового насіння.
Сніданок: рис із виноградом або родзинками та 1 ч.л. тертого мигдалю.
Обід: овочевий бульйон, рис із великою кількістю зелені та приготовлений на парі з овочами, з 1 ст. л. оливкової олії.
Вечеря: овочевий бульйон, рис, заправлений 1 ст. л. подрібнених волоських горіхів, 2 ст. л. зеленої цибулі та 2 ст. л. тертого кореня селери або петрушки. Шпинат, приготовлений на парі.
Сніданок: рис + 2 фініки, 4 волоські горіхи, 1-2 ягоди інжиру та 1 груша.
Обід: овочевий бульйон, рис із сирими овочами (огірок, солодкий перець), м’ятою та 1 ст. л. оливкової олії.
Вечеря: овочевий бульйон, рис із 1-2 порізаними яблуками, 1 ст. л. вершків або сметани та 1/2 ч.л. меду.
Сніданок: рис із яблуком і грушею (порізаними), кілька крапель лимона та 1 ч.л. меду, 1/2 порції йогурту.
Обід: овочевий бульйон, порція зеленого салату, рис із 1 помідором і зеленою квасолею, звареною на парі.
Вечеря: овочевий бульйон, рис із кабачком на парі, 1 ч.л. нерафінованої оливкової олії, 5 оливок, базилік.
Нагадаємо, раніше ми публікували найприкольніші дієтичні страви.
Джерело: lady.tochka.net