Ревінь © depositphotos.com
Ревінь або румбамбар – рання овочева культура, хоч багато хто вважає його фруктом або взагалі трав’янистою рослиною з розряду бур’янів. Стебла ревеню використовують в кулінарії для приготування компотів, варення, цукатів, начинки для пирогів. Але цей овоч не просто кулінарна “виручалочка”, а й джерело вітамінів. tochka.net розповість про користь ревеню для організму, кому ревінь протипоказаний, що можна приготувати з ревеню.
- Корисні властивості ревеню, шкода румбамбара
Не всі знають як виглядає ревінь, і приймають рослину з червоними черешками і зеленим лопухообразним листям за бур’ян. Ревінь росте на багатьох присадибних ділянках з кінця травня і до початку серпня. Протягом літа можна зібрати 3-4 врожаї ревеню. Це багаторічна рослина, яка користується популярністю у Великобританії і США, а в Україні трохи призабута.
Вживаються саме стебла ревеню, а листя – отруйні. У стеблах ревеню міститься – 3,2% клітковини, 2,5% – вуглеводів, 0,7% – білків. Калорійність ревеню – 20 ккал на 100 г. У ревені містяться вітаміни С, А, Е, групи В і РР, а також лимонна, щавлева та інші види органічних кислот, мінеральні солі, пектинові речовини, поліфеноли.
Ревінь – дуже корисна для травлення культура, оскільки стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, дає послаблюючий, сечогінний і жовчогінний ефект. Румбамбар здатний впливати на судини (звужувати), знижує рівень холестерину, покращує роботу всього організму. Рекомендується при авітамінозі, зниженому імунітеті після перенесених вірусних захворювань, застуд.
А ось при холециститі, виразках шлунка і дванадцятипалої кишки, діабеті, ревматизмі – ревінь краще не вживати. Він може бути небезпечний для людей, які страждають запаленнями ШКТ. Крім того, в старих стеблах ревеню акумулюється велика кількість органічних кислот, шкідливих при захворюваннях сечостатевої системи (нирковокам’яна хвороба, гломерулонефрит і т.д.). Обмежити вживання ревеню треба вагітним жінкам.
Ревінь © depositphotos.com
- Як вибрати ревінь
Якщо ревінь не росте на городі біля хати, і овоч треба купувати, варто вибирати хрусткі стебла яскраво-червоного кольору. Найбільш корисні молоді черешки довжиною не більше 30-70 см. До середини літа вони стають грубіше, смак стає менш насиченим. Свіжий ревінь з неочищеними стеблами зберігають в холодильнику не довше трьох днів. Перед вживанням необхідно відрізати від стебла з нижньої частини близько 2-3 см, а також видалити волокна, що потягнулися.
- Як використовувати ревінь в медицині та кулінарії
Ревінь в сирому і засушеному вигляді використовують в гомеопатії. Популярні відвари з ревеню, наприклад, слабкий – має в’язкий ефект, концентрований – ефективний при запорах. При цьому блискавичного очищення кишечника не відбувається, відвар діє м’яко, через 7-8 годин після застосування.
Більш відома форма використання ревеню – в їжу, у вигляді компотів, киселів, варення, начинки для пирогів, інгредієнта в салаті або холодних перших стравах, вина і квасу. У страви з ревеню можна додавати натуральні ароматизатори: м’яту, корицю, кардамон, ванилін, мускатний горіх, цедру лимона або апельсина. В англомовних країнах з нього готують пряні соуси, десерти і масу смачних дієтичних делікатесів. Ревінь добре поєднується з багатьма фруктами і ягодами, наприклад, яблуками, полуницею, персиками, грушами, ягодами, імбиром. Солодкі страви з ревеню входять в національні кухні Німеччини, Данії, Швеції, Естонії, Латвії.
Страви з ревеню: ТОП-4 найкращих
Імбирно-ревеневий джем
Складові:
- Стебла ревеню – 1 кг ревеню;
- Цукор – 700 г;
- Імбир тертий – 1 ст. л.
Приготування:
Цукати з ревеню
Складові:
- Вода – 300 мл;
- Ревінь – 1 кг;
- Цукор – 1,2 кг;
- Цукрова пудра – 2 ст.л.
Приготування:
Ревінь © depositphotos.com
Рисовий пудинг з ревенем
Складові:
Для компоту:
- Ревінь – 4-5 стебел
- Цукор – 2 столові ложки
- Кориця – 1/2 палички
- Вода – 1 літр
Для пудингу:
- Рис круглий – 120 мл;
- Цукор – 2 ст.л.;
- Сливки (33-38%) – 100 мл;
- Ревінь – 5 стебел;
- Кориця – 1/2 палички.
Приготування:
Тарт з ревенем на листковому тісті
Складові:
- Листкове тісто;
- Ревінь – 4 стебла;
- Ванільний цукор – 3 пакетика;
- Яйця – 3 шт .;
- Цукор – 90 г;
- Сметана (20%) – 200 г .;
- Цукор – 2 ст.л.
Приготування:
Раніше ми розповідали, як приготувати монастирський пиріг з капустою.
Джерело: lady.tochka.net