Помилочка вийшла: 10 причин, чому твоя дієта не працює

Помилки, які заважають схуднути © depositphotos.com

Твоя улюблена пара джинсів не налазить? Ваги зупинилися на одній позначці? А сама вага, здається, падає тільки для того, щоб піднятися? Є ймовірність, що ти робиш одну з цих популярних помилок при схудненні.

  • Сидиш на суворій дієті

  • Вирішивши швидко скинути 5 кіло, ти сідаєш на жорстку дієту. Можливо, твоє меню не передбачає нічого, крім грейпфрута з гречаною кашею кожен день. Ти скорочуєш свої щоденні калорії менш ніж на 1000 — і, звичайно, вага йде. Але коли ти їси так мало, то вчиш метаболізм сповільнюватися. Як тільки дієта закінчується, тіло починає спалювати калорії повільніше, ніж раніше.

  • Занадто багато чи мало тренуєшся

  • Під час схуднення ти неминуче втрачаєш як жир, так і м’язову масу. Якщо ти взагалі не тренуєшся, обмежуючи кількість калорій, то, швидше за все, втратиш більше м’язової маси та метаболізм сповільниться. Чим більше у тебе м’язів, тим легше схуднути та підтримувати вагу.

    Але надмірне фізичне навантаження теж може викликати проблеми. Дослідження говорять, що виснажливий спорт призводить до стресу і може погіршити роботу надниркових залоз. Найкраща стратегія під час схуднення — силові та кардіотренування кілька разів на тиждень.

  • Забуваєш поснідати

  • Якщо з ранку тобі не дуже хочеться їсти, то пропуск сніданку здається розумним способом скоротити кількість калорій. Але саме нехтування ранковою трапезою може привести до того, що до обіду ти зголоднієш і з’їси більше, ніж потрібно. Щоб приборкати голод протягом дня, їж вранці страви з високим вмістом білка і клітковини.

    Якщо ти занадто мало або, навпаки, багато тренуєшся, це теж може бути помилкою при схудненні © depositphotos.com

  • Їж знежирені продукти

  • Оброблені нежирні або дієтичні продукти часто вважають хорошим варіантом для тих, хто худне, проте вони можуть викликати протилежний ефект. Все тому, що багато з них містять цукор для поліпшення смаку. Наприклад, один стакан знежиреного йогурту з фруктовим смаком може містити колосальні 47 г цукру (майже 12 ложок!). Замість знежирених або “дієтичних”, вибирай комбінацію поживних, мінімально оброблених продуктів.

  • Постійно перекушуєш

  • Може бути, ти й рахуєш калорії під час кожного прийому їжі, але як щодо перекусів між ними? Ось пара печив зі столу колеги, маленький шматочок торта на вечірці… Всі ці безглузді калорії підсумовуються і можуть зірвати добре сплановану дієту. Якщо ти серйозно ставишся до підрахунку калорій, то використовуй свій смартфон, щоб відстежувати все з’їдене.

    Використовуй смартфон, щоб відстежувати все з’їдене — навіть перекушування і напої © depositphotos.com

  • Їж мало білка

  • Отримувати багато білка — дуже важливо, якщо ти намагаєшся схуднути. Саме білок дає відчуття ситості, зменшує споживання калорій, посилює метаболізм і захищає м’язову масу під час втрати ваги.

    Щоб оптимізувати втрату ваги, переконайся, що кожна з твоїх страв містить достатньо білка.

  • Не рахуєш калорії в напоях

  • При підрахунку калорій багато хто також схильний випускати з уваги те, що міститься в напоях. Це велика помилка, особливо якщо враховувати, що деякі модні сорти кави та алкогольні напої містять понад 500 калорій! Навіть калорії, які є у фруктовому соку і содової, можуть швидко накопичуватися.

  • П’єш мало води

  • Одна з найчастіших помилок на дієті, яку просто виправити. Вода необхідна для спалювання калорій. Якщо ти даєш організму зневоднитися, то метаболізм сповільнюється. А це означає більш повільну втрату ваги. Тому спробуй додавати склянку води в кожен прийом їжі та перекус.

    Дуже важливо під час схуднення ставити реалістичні цілі © depositphotos.com

  • Відмовляєшся від молочних продуктів

  • Повножирне молоко, сир і морозиво — це табу для багатьох, хто сидить на дієті. Однак відмова від молочних продуктів може бути непродуктивною. Деякі дослідження показали, що організм спалює більше жиру, коли отримує достатньо кальцію. І, навпаки, запасає жир, якщо кальцію в дефіциті.

  • Їж занадто часто, навіть якщо не голодна

  • Раніше вважалося, що потрібно їсти кожні пару годин, щоб запобігти голоду і поліпшити обмін речовин. Однак це може привести до того, що протягом дня буде споживатися занадто багато калорій. В одному дослідженні рівень цукру в крові та почуття голоду знизилися, в той час, як швидкість метаболізму і відчуття ситості зросли у чоловіків, які вживали 3 прийоми їжі в порівнянні з 14 прийомами їжі протягом 36-годинного проміжку часу.

    І наостанок додамо — не став нереалістичних цілей. Говорячи собі, що схуднеш на 5 кіло за тиждень, ти, ймовірно, налаштовуєшся на невдачу. Якщо ти знаєш, що не зможеш цього зробити, можливо дієта так ніколи й не почнеться. Реалістична мета життєво важлива для успішного дотримання дієти. Якщо ти не впевнена, якою має бути твоя мета, поговори з дієтологом.

    Нещодавно ми писали про те, як не набрякати в спеку: 5 способів, які тебе врятують.

     

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *