Пітниця у дорослих: симптоми, причини, як і чим лікувати

Пітниця у дорослих: симптоми, причини, як і чим лікувати © depositphotos.com

Влітку активізуються шкірні захворювання, одне з них – пітниця. Існує думка, що це виключно дитяче захворювання, але дорослі їм страждають не рідше. Висип, свербіж і дискомфорт – скарги, які мають люди з пітніцьою. tochka.net розповість чому з’являється пітниця у дорослих, як не сплутати пітницю з іншими шкірними захворюваннями, чим лікувати пітницю у дорослих і як зробити так, щоб вона не виникла знову.

Симптоми пітниці, зовнішні прояви, види

Пітниця – захворювання із групи простих дерматитів, виникає у жарку пору року і є наслідком зайвого потовиділення. Якщо пітниця у дітей з’являється через недостатню гігієну шкіри малюка, то у дорослих гіперактивність потових залоз може бути через порушення у роботі організму. Потнічки у малюків без запаху, а у дорослих – навпаки. Як у дітей, так і у дорослих пітницю треба лікувати, перш з’ясувавши причину її виникнення. Вилікувати пітницю у легкій стадії можна навіть за допомогою народних засобів.

Причини виникнення пітниці:

  • тривале перебування на спеці та в погано провітрюваних приміщеннях;
  • зайва активність (спорт, інші фізичні навантаження);
  • стрес, порушення у роботі центральної нервової системи;
  • зловживання косметичними засобами, які перешкоджають повітрообміну на шкірі (масла, крем, парфумерія);
  • використання певних миючих засобів (пральні порошки, кондиціонери для білизни, рідина для миття посуду);
  • підвищена температура тіла, яка викликає підвищене потовиділення і як наслідок – поява пітниці;
  • погана гігієна;
  • носіння одягу з синтетичних тканин, що не пропускають повітря і не дають шкірі дихати, погано вбирає потовиділення;
  • зайва вага – часта причина гіпергідрозу.

Пітниця – висипання у вигляді рожево-червоних пухирців або вузликів на поверхні шкіри. З’являється там, де шкіра контактує з одягом (пахви, ліктьові згини, пах, ноги, спина, шия, голова). Чим густіше волосяний покрив, тим вище ймовірність появи пітниці, адже волосся створюють підвищену вологість. Пітниця може з’являтися на обличчі, коли через вживання косметики відбувається закупорка пір.

Види пітниці:

  • Кристалічна пітниця. Її виникнення пов’язане з поверхневою закупоркою проток потових залоз, у результаті – піт на шкірі накопичується. Висипання виглядають як бульбашки з прозорою рідиною, нагадують прищики. Шкіра при кристалічних пітницях без запалень, а прищики можна безболісно розкрити.
  • Червона пітниця. Найбільш поширений вид, виникає при перегріванні тіла, коли потові залози виробляють велику кількість поту. Закупорка пір відбувається в епідермальній частини проток, на шкірі з’являються запалення у вигляді червоних плям.
  • Постулезная (жовта) пітниця. Виникає найрідше, через відсутність лікування червоної пітниці, занедбаний стан шкіри.
  • Лікування пітниці: всі засоби і методи

    Щоб лікувати пітницю, необхідно точно знати, що це саме вона, адже шкірні захворювання без спеціальних знань легко переплутати. Тому необхідно проконсультуватися з дерматологом. В цілому, лікування пітниці починають з дотримання режиму гігієни. Треба усунути всі фактори, які спровокували появу висипань. Так, митися краще використовуючи гіпоалергенні засоби.

    Не можна користуватися косметикою, а також миючими засобами, які стали причиною пітниці. Люди схильні до появи пітниці, повинні ретельно підбирати косметичні засоби, використовувати скраби, відвідувати баню. Важливо скоротити фізичні навантаження, намагатися уникати стресових ситуацій, поліпшити вентиляцію шкіри.

    Одяг вибирають з натуральних тканин, не затісну, тим самим виключаючи її тертя з місцями висипань.  Одяг, в якому спітніли, треба відразу ж змінити, щоб не допустити виникнення пітниці.

    Люди з надмірною масою тіла частіше пітніють, тому варто правильно харчуватися, щоб позбутися зайвої ваги і пітниці заодно. Раціон треба збагатити стравами з щавлю, сочевиці, пити гранатовий сік, в сезон їсти більше слив. Слід забезпечити провітрювання приміщень не допускаючи підвищеної вологості і високих температур.

    Лікування пітниці з ускладненнями (червона і жовта) може бути медикаментозне. Пацієнту призначають крему і мазі, які підсушують, з цинком: цинкова мазь, Деситин, каламін, Судокрем, а при ускладненнях – засоби з антибіотиком (Банеоцин, Фуцідін і інші). Перед нанесенням крему шкіру очищають господарським милом. Крім того, призначають прийом антигістамінних препаратів, в дуже рідкісних випадках приймають антибактеріальні засоби всередину (коли необхідно ліквідувати збудник вторинно приєднаної до шкіри інфекції).

    У шкірних складках використовують присипку з оксидом цинку, кукурудзяний або картопляний крохмаль, тальк. Обов’язкове використання антисептиків, наприклад, 1% розчини бору або саліцилової кислоти, хлорфіліпт, водний розчин марганцівки, розчин соди.

    Народні засоби від пітниці: настої шавлії, календули, звіробою, чистотілу, череди, ромашки, кори дуба. Їх можна додавати у ванну. Досить взяти 2-4 ст.л. сировини і залити літром окропу, після чого настоювати до повного охолодження.

    До слова, нещодавно ми писали про те, як замаскувати прищі і при цьому не нашкодити шкірі.

    ЧИТАЙ ТАКОЖ:

    • Сяюча і здорова шкіра: 7 б’юті-лайфхаків по догляду за обличчям
    • Дієта від прищів: виключаємо потенційно небезпечні продукти

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *