Новий штам Centaurus може бути небезпечнішим за Omicron

У США вивчається новий підвид вірусу Omicron, який може більше чинити опір імунітету. Про це виданню Fortune повідомили представники Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC).

Експерти розповіли, що в США вже було виявлено два випадки BA.2.75, який отримав назву Centaurus («Центавр»), перший з яких був виявлений 14 червня.

Поки що випадків зараження цим штамом менше 1% і реєструються вони в рамках випадків зараження штамом Omicron ОBA.2, що становило менше 3% зареєстрованих випадків у США минулого тижня.

Штам Centaurus був виявлений на початку червня в Індії як варіант BA.5 Omicron, який охопив всю земну кулю. Також вірус був помічений ще у 10 країнах, зокрема, в Австралії, Канаді, Німеччині, Новій Зеландії та Великій Британії.

Представники ВООЗ заявили, що вивчають новий штам вірусу, про що повідомили у Twitter.

[email protected] explains what we know about the emergence of a potential Omicron sub-variant [referred as BA.2.75] ⬇ï¸#COVID19 pic.twitter.com/Eoinq7hEux

— World Health Organization (WHO) (@WHO) 5 Ð¸ÑŽÐ»Ñ 2022 г.

Головний науковий співробітник ВООЗ доктор Сум’я Свамінатан розповіла, що вірус поки не викликає занепокоєння у фахівців, оскільки ще невідомі трансмісивність, тяжкість і можливості його ухилятися від імунітету.

Проте, деякі експерти висловили свої побоювання. Доктор Ерік Топол, професор молекулярної медицини в Scripps Research та засновник і директор Scripps Research Translational Institute, вважає, що імунітету, а також вакцинації буде важче впоратися з мутаціями Centaurus.

The basis for concern about the Omicron BA.2.75 variant.
8 mutations beyond BA.5, many in the N-terminal domain, which could make immune escape worse than what we’re seeing now. Competing w/ BA.5 in India. Excellent thread by @EllingUlrich 👇 https://t.co/Ko5AYxEonv

— Eric Topol (@EricTopol) 4 Ð¸ÑŽÐ»Ñ 2022 г.

Вірусолог із відділення інфекційних захворювань Імперського коледжу в Лондоні Том Пікок додав, що викликають стурбованість швидке зростання та широке географічне поширення нового штаму.

Доктор Амеш Адалья, старший науковий співробітник Центру безпеки здоров’я Джона Хопкінса, поки вважає, що невідомо, чи зможе Centaurus конкурувати та стати більш небезпечним, ніж штам BA.5 та споріднений до нього BA.4.

Поки що на сьогоднішній день з усіх варіантів найгіршим вважається штам Omicron BA.5.

Раніше ми писали про ботулізм: все, що потрібно знати про цю «біологічну зброю».

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *