Не пали – дурненькою станеш!

Такого висновку дійшли дослідники з університету американського штату Айова. Вони запросили для дослідження чоловіків і жінок різного віку – курців і некурців.  
 
І запропонували їм пройти тестування на визначення функцій мозку так званого вищого порядку: здібності міркувати, планувати й організовувати. Результати тестування показали: жінки, які активно курять (20 сигарет на день і більше), значно відстають від своїх подружок-некурців.  
 
 
У чоловіків такої тенденції виявлено не було: і курці, і некурці в розумовому сенсі нічим один від одного не відрізнялися. Учені передбачають, що зниження розумових здібностей жінок обумовлене особливою взаємодією нікотину з жіночим гормоном естрогеном.  
 
Результати дослідження на тваринах показують, що нікотин знижує концентрацію естрогену в крові. Услід за зниженням рівня естрогену знижується і рівень активності головного мозку, якому цей гормон просто необхідний .  
 
Особливо шкідливий нікотин для жінок, які переживають і без того складний період менопаузи. Рівень естрогену в цей час знижується природним чином, що саме по собі доволі жорстоко для жіночого організму. Додай сюди ще і дію нікотину і…  
 
У статті, опублікованій в журналі Journal of Studies on Alcohol and Drugs, дослідники попереджають: нікотин своїм впливом на рівень естрогену може порушити практично всі функції мозку, а не лише здібність до планування та міркування.  
 
Ти куриш? А може, варто кинути?


Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *