Кращі засоби від комарів і кліщів: як вибрати

Кращі засоби від комарів і кліщів © depositphotos.com

В наші дні проводити час на свіжому повітрі як ніколи важливо. Але влітку виникають серйозні перешкоди: комахи. Крім укусів, які зудять, крихітні кровососи, такі як комарі і кліщі, можуть поширювати серйозні захворювання. Tochka.net розповість, які засоби зможуть захистити тебе, щоб прогулянки біля річки і відпочинок на дачі залишали тільки позитивні враження.

Як вибрати засіб від москітів

Центри з контролю за захворюваннями рекомендують знайти засіб від комах, зареєстроване в EPA і який містить один з наступних активних інгредієнтів:

  • ДЕТА
  • Пікарідін
  • IR3535
  • Масло лимонного евкаліпта
  • Пара-Ментана-діол (також званий PMD)
  • 2-ундеканон

Перший інгредієнт найбільш популярний в спреях від комах. Тому давай розглянемо три основні категорії засобів від комарів: з ДЕТА, без ДЕТА і натуральні.

ТОП спреїв від комах © depositphotos.com

Засоби від комах з ДЕТА

На думку деяких експертів, ці репеленти від комах з трьох, можливо, є найбільш поширеними і вважаються “золотим стандартом” з точки зору інгредієнтів.

ДЕТА був розроблений армією США в 1946 році і схвалений для громадського використання в 1957 році, так що він існує вже досить тривалий час. Таким чином, хоч це і не натуральний інгредієнт, зате він один з найбільш добре вивчених репелентів на ринку.

Він також є і найпопулярнішим, тому більшість продуктів від комарів містять ДЕТА в складі. Незважаючи на розбіжності, більшість експертів згодні з тим, що ДЕТА є найбільш ефективним активним інгредієнтом, на який слід звертати увагу в репеленти від комах, але так як це хімічний інгредієнт, дітям і вагітним жінкам не рекомендується наносити на шкіру продукти, що містять більше 30% ДЕТА в складі.

Засоби від комах без ДЕТА

На етикетках деяких продуктів від комах ти можеш побачити великий напис “без ДЕТА”, але почитай склад, щоб розібратися, який інгредієнт в цьому препараті дієвий.

Наприклад, це може бути масло лимонного евкаліпта і його можна розглядати як альтернативу ДЕТА. Також до них відносяться зареєстровані EPA активні інгредієнти, такі як пара-ментана-діол, 2-ундеканон, IR3535, масло лимонного евкаліпта і пікарідін – останнє, ймовірно, ти зустрінеш найчастіше.

Ці препарати теж вважаються безпечними і діючими, не дивлячись на те, що існують на ринку не так давно.

Натуральні засоби від комах

Напевно, це єдина галузь нашого життя, де натуральні інгредієнти вітаються найгірше. І на це є дві причини:

  • Знайти дійовий засіб може бути особливо складно. Деякі продукти з “натуральними інгредієнтами”, такими як гвоздика і олія лемонграсу, вважаються пестицидами з “мінімальним ризиком”, згідно з EPA, але не відповідають тим же високим стандартам, що і ті, які зареєстровані, щоб показати, що продукт дійсно володіє репеллентним ефектом , про який йдеться на етикетці.
  • Ці засоби можуть викликати алергію. Вони можуть вважатися більш “натуральними”, але часто містять відомі алергени і можуть викликати шкірні реакції. Натуральні репеленти від комах можуть містити алергени в більш високих концентраціях, ніж інші продукти, які вважаються натуральними.
  • Як вибрати засіб від москітів © depositphotos.com

    Кращі засоби від комах

    • Repel Insect Repellent 100 – тривалий захист до 10 годин, працює з усіма комахами, але 100% ДЕТА в складі, тому не рекомендується вагітним жінкам, дітям і людям з чутливою шкірою. Ціна: ок. 300 грн
    • Аерозоль від комах OFF! Екстрім – захищає від комарів і кліщів, 30% ДЕТА в складі, захист до 8 годин від комарів і до 4 – від кліщів. Ціна: ок. 80 грн
    • Lifesystems Expedition Pro – захищає від усіх комах, 50% ДЕТА в складі, діє до 10 годин. Ціна: ок. 300 грн
    • Gardex Extreme – захищає від кліщів, комарів і мошок. 30% ДЕТА в складі, маленький час дії – до 4 годин. Ціна: ок. 100 грн
    • Soffell – захищає від комарів, мошок і кліщів від 4 до 6 годин. 12% ДЕТА і натуральний репелент – лимонний сорго. Ціна: ок. 100 грн

    Що робити, якщо вкусив комар?

    Якщо засіб не допоміг і ти відчуваєш зрадницький сверблячий прищик на шкірі, головне пам’ятати – ні в якому разі не можна його чесати. Це може пошкодити шкіру і відкрити дорогу бактеріям. Найкраще прикласти лід, щоб полегшити свербіж і роздратування і заклеїти пластиром, щоб запобігти мимовільні почісування.

    Нещодавно ми розповідали, як захиститися від спеки.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *