Кращі засоби від комарів і кліщів: як вибрати

Кращі засоби від комарів і кліщів © depositphotos.com

В наші дні проводити час на свіжому повітрі як ніколи важливо. Але влітку виникають серйозні перешкоди: комахи. Крім укусів, які зудять, крихітні кровососи, такі як комарі і кліщі, можуть поширювати серйозні захворювання. Tochka.net розповість, які засоби зможуть захистити тебе, щоб прогулянки біля річки і відпочинок на дачі залишали тільки позитивні враження.

Як вибрати засіб від москітів

Центри з контролю за захворюваннями рекомендують знайти засіб від комах, зареєстроване в EPA і який містить один з наступних активних інгредієнтів:

 • ДЕТА
 • Пікарідін
 • IR3535
 • Масло лимонного евкаліпта
 • Пара-Ментана-діол (також званий PMD)
 • 2-ундеканон

Перший інгредієнт найбільш популярний в спреях від комах. Тому давай розглянемо три основні категорії засобів від комарів: з ДЕТА, без ДЕТА і натуральні.

ТОП спреїв від комах © depositphotos.com

Засоби від комах з ДЕТА

На думку деяких експертів, ці репеленти від комах з трьох, можливо, є найбільш поширеними і вважаються «золотим стандартом» з точки зору інгредієнтів.

ДЕТА був розроблений армією США в 1946 році і схвалений для громадського використання в 1957 році, так що він існує вже досить тривалий час. Таким чином, хоч це і не натуральний інгредієнт, зате він один з найбільш добре вивчених репелентів на ринку.

Він також є і найпопулярнішим, тому більшість продуктів від комарів містять ДЕТА в складі. Незважаючи на розбіжності, більшість експертів згодні з тим, що ДЕТА є найбільш ефективним активним інгредієнтом, на який слід звертати увагу в репеленти від комах, але так як це хімічний інгредієнт, дітям і вагітним жінкам не рекомендується наносити на шкіру продукти, що містять більше 30% ДЕТА в складі.

Засоби від комах без ДЕТА

На етикетках деяких продуктів від комах ти можеш побачити великий напис «без ДЕТА», але почитай склад, щоб розібратися, який інгредієнт в цьому препараті дієвий.

Наприклад, це може бути масло лимонного евкаліпта і його можна розглядати як альтернативу ДЕТА. Також до них відносяться зареєстровані EPA активні інгредієнти, такі як пара-ментана-діол, 2-ундеканон, IR3535, масло лимонного евкаліпта і пікарідін — останнє, ймовірно, ти зустрінеш найчастіше.

Ці препарати теж вважаються безпечними і діючими, не дивлячись на те, що існують на ринку не так давно.

Натуральні засоби від комах

Напевно, це єдина галузь нашого життя, де натуральні інгредієнти вітаються найгірше. І на це є дві причини:

 • Знайти дійовий засіб може бути особливо складно. Деякі продукти з «натуральними інгредієнтами», такими як гвоздика і олія лемонграсу, вважаються пестицидами з «мінімальним ризиком», згідно з EPA, але не відповідають тим же високим стандартам, що і ті, які зареєстровані, щоб показати, що продукт дійсно володіє репеллентним ефектом , про який йдеться на етикетці.
 • Ці засоби можуть викликати алергію. Вони можуть вважатися більш «натуральними», але часто містять відомі алергени і можуть викликати шкірні реакції. Натуральні репеленти від комах можуть містити алергени в більш високих концентраціях, ніж інші продукти, які вважаються натуральними.
 • Як вибрати засіб від москітів © depositphotos.com

  Кращі засоби від комах

  • Repel Insect Repellent 100 — тривалий захист до 10 годин, працює з усіма комахами, але 100% ДЕТА в складі, тому не рекомендується вагітним жінкам, дітям і людям з чутливою шкірою. Ціна: ок. 300 грн
  • Аерозоль від комах OFF! Екстрім — захищає від комарів і кліщів, 30% ДЕТА в складі, захист до 8 годин від комарів і до 4 — від кліщів. Ціна: ок. 80 грн
  • Lifesystems Expedition Pro — захищає від усіх комах, 50% ДЕТА в складі, діє до 10 годин. Ціна: ок. 300 грн
  • Gardex Extreme — захищає від кліщів, комарів і мошок. 30% ДЕТА в складі, маленький час дії — до 4 годин. Ціна: ок. 100 грн
  • Soffell — захищає від комарів, мошок і кліщів від 4 до 6 годин. 12% ДЕТА і натуральний репелент — лимонний сорго. Ціна: ок. 100 грн

  Що робити, якщо вкусив комар?

  Якщо засіб не допоміг і ти відчуваєш зрадницький сверблячий прищик на шкірі, головне пам’ятати — ні в якому разі не можна його чесати. Це може пошкодити шкіру і відкрити дорогу бактеріям. Найкраще прикласти лід, щоб полегшити свербіж і роздратування і заклеїти пластиром, щоб запобігти мимовільні почісування.

  Нещодавно ми розповідали, як захиститися від спеки.

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Читайте также:

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован.