Хруст у шиї: про що може свідчити і коли звертатися до лікаря

Чому з’являється хрускіт в шиї і коли потрібно звертатися до лікаря © Depositphotos

З хрускітом у шиї стикається майже кожна людина. Інколи він приносить полегшення, а іноді — біль. Чому хрустить шия, коли варто звертатися до лікаря узнала tochka.net у дитячого хірурга, ортопеда-травматолога Василя Суворова зі Smart Medical Center.

Хруст у шиї: чому виникає і коли варто звертатися по допомогу

Хруст у шиї буває двох видів: доброякісний та злоякісний, розповідає лікар Василь Суворов. Доброякісний хруст у шиї не викликає болю і після нього особа може навіть відчувати полегшення. Такий хруст не потребує жодного лікування, не є ознакою нестачі вітамінів чи мікроелементів.

Чому шия хрустить

Хруст у шиї є цілком нормальним для людей. Колона хребта складається не тільки з хребців та міжхребцевих дисків, а ще з дрібних суглобів, які дозволяють робити розгинання та згинання, нахили, повороти в сторони головою.

Василь Суворов
ортопед-травматолог

погляд експерта

Ці дрібні суглоби поєднані між собою і стабілізують хребет під час різних рухів. Вони орієнтовані до землі під косим кутом. Тому, коли ми довго стоїмо, або ходимо відбувається зісковзування цих суглобів. А після того, коли ви розтягуєте їх із хрустом, ви ставите ці суглоби на місце. Це абсолютно нормальне явище, воно є у всіх людей і, якщо ви не відчуваєте болю — це не є ознакою чогось, що треба лікувати і власне перейматися.

Головною ознакою злоякісного хрусту є біль. Якщо ти рухаєш шиєю, відбувається хруст, який причиняє біль, то варто звернутися до лікаря. За словами ортопеда-травматолога Василя Суворова, такий біль може бути ознакою дегенеративного захворювання міжхребцевого диску (відоме як остеохондроз) або фасеточного синдрома.

До якого лікаря варто звертатися у разі хрусту у шиї

Якщо у тебе хруст у шиї, який спричиняє біль, варто звернутися або до невролога, або до ортопеда, або до вертебролога.

Хруст у шиї: лікування

Хруст у шиї без болю не потребує лікування та є цілком нормальним. Якщо хруст у шиї супроводжує біль, тоді лікарі проводять діагностику. Тобі можуть призначити рентгенографію хребта, а якщо там не вдасться виявити порушень — тоді МРТ. На МРТ краще видно міжхребцевий диск, стан суглобів, зв’язки, сухожилля та м’які ткані.

Лікування злоякісного хрусту у шиї складається з кількох етапів:

  • Лікувальна фізкультура. Пацієнт може з фахівцем або самостійно робити вправи на укріплення м’язів шиї та стабілізацію суглобів.
  • Ін’єкція. Якщо протягом шести місяців лікувальна фізкультура не допомагає, тоді роблять укол в ділянці біля хребців спинного мозку або у фасеточний суглоб, щоб прибрати біль та запалення. Також продовжують лікувальну фізкультуру.
  • Оперативне втручання. Проведення операції можливе лише за наявності інших ознак окрім болю під час хрусту в шиї (біль, який стріляє в руку, особливо при певних рухах головою, оніміння певних пальців руки, відчуття слабкості руки, біль у руці, який йде по ходу нервів плечового сплетіння, або біль фасеточних суглобів).

    Василь Суворов
    ортопед-травматолог

    погляд експерта

    Сам біль під час хрусту у шиї не є показником до операції, якщо немає інших патологій. Якщо є дегенеративні зміни міжхребцевого диска, тоді робиться його заміна, або його зменшення (щоб не було тиску на нерви). Але ще раз зазначу, першочергове — це лікувальна фізкультура, треба робити вправи на укріплення м’язів шиї та стабілізацію суглобів.

    Раніше ми розповідали, як лікувати пітницю.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *