Коротко про головне: как связаны возраст и похмелье

Коротко про головне: як пов’язані вік і похмілля © depositphotos.com

Алкогольна нірвана в 20 років не має кордонів. Ти можеш випити два відра текіли і прокинутися всього-то з легкими синцями під очима і не відчувати жодних головних болів, коли організм ще активний і молодий. Але до 30 років все різко змінюється: в твоїй аптечці з’являється все більше і більше ліків, які допомагають пережити похмілля, навіть якщо вчора ти випила всього один келих.

Від чого ж залежить те, що з віком приходить важке похмілля? Чи можна якось обійтися без головного болю вранці? Чому алкоголь небезпечніше для тих, хто старше 30 років? Постараємося встановити причинно-наслідковий зв’язок і зрозуміємо, як спростити собі життя (спойлер: схоже, потрібно пити набагато менше).

  • Метаболізм

Обмін речовин один з головних чинників, що впливають на алкогольне отруєння. Ти ж знаєш, що навіть ковток алкоголю провокує мінімальне отруєння організму? А так як метаболізм з віком починає працювати менш активно і злагоджено, наш організм «накопичує» шкідливості і не встигає від них позбавлятися.

  • Інший біологічний годинник

Етиловий спирт впливає на температуру тіла (так, коли твої щоки горять від вина, а судини розширюються). Під час сну температура тіла повинна знижуватися, але в стані похмілля вона збільшується, що не дає тобі виспатися і робить голову «чумною» під ранок.

  • Імунітет

Коли ми стаємо старшими, наша імунна система слабшає і на відновлення організм витрачає набагато більше часу, ніж раніше. Тепер будь-яка хвороба протікає довше, симптоми ускладнюються, а травми заживають цілу вічність. Якщо порівняти похмілля з вітрянкою, все стане набагато простіше: в юності ти перенесеш вітрянку і забудеш про хворобу, як про страшний сон, а ось в старшому віці доведеться не слабо помучитися.

via GIPHY

  • Жир

Ще один привід зайнятися харчуванням і спортом — жир не накопичує алкоголь, а це значить, що етиловий спирт засвоюється гірше. Чим старша людина — тим більше в ній жира і менше води. Якщо не хочеш вмирати від похмілля вранці, обмежся келихом вина і не намагайся повторити подвиги подружок, які молодше. В кінці-кінців, вони теж будуть дорослішати і зрозуміють твої страждання.

  • Печінка

Одне з досліджень, які проводили в Південній Кореї, передбачає, що з віком вироблення у вашій печінки ферментів і антиоксидантів, що розщеплюють алкоголь на ацетальдегід, може зменшитися. Це говорить про те, що засвоєння організмом алкоголю зменшується і тобі стає складніше «вивести» всі погані елементи з організму. Так, тому ти і страждаєш від похмілля.

Також ми розповіли які продукти згубно впливають на шкіру.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *